A A A

Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego do wzięcia udziału w V POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM.
Konkurs odbędzie się na trzech poziomach edukacyjnych:
- szkoły podstawowe - konkurs recytatorski, praca plastyczna (regulamin)
- szkoły gimnazjalne - konkurs recytatorski, test wiedzy o Józefie Piłsudskim (regulamin)
- szkoły ponadgimnazjalne - konkurs recytatorski, praca literacka, test wiedzy o Józefie Piłsudskim (regulamin)

Sekcja humanistyczna Koła Miłośników Poezji zorganizowała spotkanie z Panem redaktorem Bartłomiejem Maziarzem z redakcji Radia Kraków oddział w Tarnowie. W dobrze znanej uczniom sali 115 mieliśmy przyjemność wysłuchać interesującej prezentacji.

Klasa I TT wraz z wychowawcą zaprasza wszystkich zakochanych i nie tylko, do skorzystania z poczty walentynkowej. Poczta działa dziś i w środę na przerwach na hollu na pierwszym piętrze.

Zajęcia dla młodzieży wyjeżdżającej do Wielkiej Brytanii w marcu:
a) warsztaty dotyczące pierwszej pomocy - 12.02.2019 r., wtorek, godz 12:05, sala 214, prowadzi p. prof. M. Bystrowska
b) warsztaty dotyczące zagadnień psychologii rozłąki "Aby rozłąka nie bolałą...." - 13.02.2019 r., środa, godz. 14:50, sala 116, prowadzi p. prof. M. Zawadzka

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST OBOWIĄZKOWY

Dnia 1 lutego 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego, w którym wzięli udział uczniowie z klas: 1TM, 1TF, 2TM, 2TE, 2TD. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe z zakresu słuchania, czytania oraz gramatyki. Poziom był bardzo wyrównany.

Klub Europejski zaprasza wszystkich chętnych uczniów do podjęcia wyzwania pt. „Offline Challenge”, polegającego na odłączeniu się od sieci na 48 h. Po co? Żeby spędzić czas w nietypowy sposób, pobyć ze sobą i odkryć swoje nawyki związane z korzystaniem z sieci. Sprawdź, czy dasz radę!
Szczegóły u p. prof. M. Migduły w dniach od 4 do 6 lutego 2019 r. 

19-20.02.2018 odbyły się zajęcia z carvingu. W szkoleniu wzięła udział młodzież z klas I, II oraz młodzież z gimanazjum i szkoły podstawowej. Młodzież poznała podstawy w zakresie :sprzętu – noży, wykonania dekoracji, rzeźbienia w warzywach.

Zobacz zdjęcia

Zapraszam wszystkich chętnych na warsztaty zdobienia pierniczków, które przeprowadzi pani Anna Bujak "Pierniczkomania".

9.02.2018 r., w ostatnim dniu nauki przed feriami, członkowie Koła Fotograficznego postanowili zaszaleć… w przenośni i dosłownie.

Uczniowie klasy III TE: Emil Nowak, Michał Jękot i Tomasz Nowak tworzący drużynę pod nazwą „Elitarni” zakwalifikowali się do II etapu części krajowej Europejskiego Konkursu Statystycznego.

W dniu 20 lutego 2018 roku grupa wolontariuszy z ZSEG: Michela Kuczek kl I DH, Aleksandra Mądel kl I DH, Wiktoria Marcinek kl I TD, Klaudia Łazarek kl I TM, Weronika Skrobisz kl I TM odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola PROMYCZEK.

Już w najbliższą środę tj. 28 lutego uczeń klasy III TE Emil Nowak będzie się zmagał z testem on-line w pierwszym etapie Zawodów Centralnych II Olimpiady Statystycznej.
GRATULUJEMY i życzymy sukcesu w postaci indeksu na prestiżowe uczelnie.

Opiekun ucznia: Maria Wantuch

Już po raz IV nasza szkoła bierze udział w grze symulacyjnej organizowanej w ramach akcji edukacyjnej dot. przedsiębiorczości społecznej „Chłopska Szkoła Biznesu”.

W ramach akcji „Nasi goście” w roku szkolnym 2017/2018 opiekunka Szkolnego Koła Naukowego „Progres” Maria Wantuch zorganizowała spotkania z:

Już po raz IV uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie na najlepszy pomysł biznesowy – Tarnowski Junior Biznesu.

Jeśli zdążyłeś już wypocząć i nudzisz się w domu, lub szukasz jakiegoś fajnego zajęcia podczas ferii, to nasz propozycja jest właśnie dla Ciebie.
Jeśli chcesz zobaczyć i przeżyć coś ciekawego, to właśnie na Ciebie czekamy…

W dniu 8 lutego 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego, w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich: 1 TE, 1 TM, 1 TD, 2 TT, 2 TM.

W dniu 9 lutego 2018 r. reprezentacja szkoły w piłce ręcznej dziewcząt wzięła udział w rozgrywkach piłki ręcznej w ramach licealiady.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3 zc – Joanna Mrożek, zwyciężyła w Konkursie Poetyckim „Romantyczne Strofy”. Joanna Mrożek przedstawiła wiersz pt. „chłopcze, ja nie znam aż tylu słów …” W tym samym konkursie wyróżniono utwór ucznia klasy I TE Pawła Kozioła pt. „ Noc Walentynkowa”.

W dniu 7 lutego 2018 r. odbyła się VI edycja Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniow klas III gimnazjów Tarnowa i powiatu tarnowskiego.

Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w fotograficznym konkursie historycznym pod hasłem "W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ".

Zapoznaj się z regulaminem konkursu.

Uczniowie klas gastronomicznych biorą udział w konkursach międzyszkolnych. Dobrym przygotowaniem dla nich są konkursy wewnętrzne. W dniu 01.02.18 odbył się konkurs, którego tematem były "Kasze na słono i słodko". Temat ciekawy.

W czwartek 1 lutego klasy 1DH, 1 TD oraz 3 TE wzięły udział w spotkaniu z podróżnikiem zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski we współpracy z grupą Trzask.pl.
Zaprezentowane zostały ciekawostki, zdjęcia oraz artefakty pochodzące z podróży do Indii.

Dnia 23 lutego 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego, w którym wzięli udział uczniowie z klas: 1TZ, 1TD, 1TM, 1TT, 2DH, 2TD. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe z zakresu słuchania, czytania oraz gramatyki.
Wyniki konkursu:

Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie pod opieką mgr inż. E Teper, oraz szkolnego koła wolontariatu III LO, pod opieką mgr Ewy Wałaszek -współpracujący z TPP „SERCE”, a także uczestnicy i laureaci XVII Tarnowskiego Przeglądu Piosenek o Miłości w dniu 23.02.2017 uczestniczyli w spotkaniu Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy.

Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie oraz Tarnowski Lider Przedmiotowy z Historii i WOS-u serdecznie zapraszają nauczycieli – opiekunów uczniów oraz zakwalifikowanych finalistów z szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Tarnowa do wzięcia udziału w rozstrzygającym teście wiedzy (30 osób), który odbędzie się 17 marca 2017 roku (piątek) w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego, ul. gen. J. Bema 9/11, pierwsze piętro, sala nr 115 o godzinie 10:00 – 60 minut.

Serdecznie zapraszam do włączenia się w obchody już III Tygodnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole. Z pewnością już wkrótce zobaczycie odświętnie przygotowany hol główny w naszej szkoły. To tylko początek.
Tutaj znajdziesz szczegółowy: PROGRAM OBCHODÓW
Tutaj znajdziesz: KONKURSOWĄ KRZYŻÓWKĘ Z REGULAMINEM

W czwartek 23 lutego odbyła się kolejna, piąta edycja Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych "Get Ready for High School" dla uczniów klas III gimnazjów Tarnowa i powiatu tarnowskiego. W konkursie wzięło udział 33 uczniów z 13 gimnazjów. Zwycięzcami zostali:
1 miejsce - Piotr Czarnik, Gimnazjum nr 11 w Tarnowie,
2 miejsce - Zuzanna Stachura, Gimnazjum nr 6 w Tarnowie
3 miejsce - Katarzyna Kaczak, Gimnazjum nr 8 w Tarnowie oraz Jakub Basta, Gimnazjum nr 6 w Tarnowie
Wyróżnienia:
Julia Cich, Gimnazjum w Pleśnej,
Bartosz Wiśnicki, Gimnazjum "U Konarskiego" w Tarnowie
Adrian Wantuch, Gimnazjum nr 8 w Tarnowie
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSEG oraz Wydawnictwa: Macmillan i MM Publications. Pozostali uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa oraz drobne upominki.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejną edycję za rok.
ZDJĘCIA

Organizatorzy

Tłusty czwartek to staropolski zwyczaj i tradycja pieczenia i zjadania pączków, faworków (zwanych też chrustami). Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału i jest świętem zwyczajowym. W Polsce w tłusty czwartek prawie wszyscy pochłaniają duże ilości pączków z nadzieniem różanym (i nie tylko). Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło.
W naszej szkole ten dzień został zorganizowany przez uczniów klas gastronomicznych wraz z nauczycielami.

Koło Fotograficzne ZSEG pragnie zaprezentować efekty swojego ostatniego projektu pt: „Świąteczny kolaż”.
Autorami prac są: Cygan Kazimiera 4TT, Kogut Weronika 1TZ, Malec Weronika 1zk, Mrożek Joanna 2zc, Obłąk Małgorzata 3TN, Pytlik Patrycja 3TM, Sądowicz Dominika 1zk, Szarowicz Angelika 4TZ, Tokarz Wiktoria 1TD, Wydziałkiewicz Kinga 2TT, Żurawska Patrycja 2zc oraz Truty Kinga.
Zapraszamy do oglądania wszystkich na fb stronie koła : https://www.facebook.com/kolo.foto.zseg/ oraz na wystawie w gablotach obok sali 301.
Opiekun koła : Barbara Truty

Galeria

Zapraszamy uczniów klas I i II ZSEG do udziału w konkursie, który odbędzie się 23 lutego 2017 r. (czwartek) o godz. 12.05 (l.7) w sali 308. Chętni proszeni są o kontakt z panią Renatą Wróbel do dnia 21 lutego br.

Karnawałowa belgijka, zorganizowana przez Samorząd Szkolny 16 lutego na przerwie o godzinie 12.50, cieszyła się dużą popularnością wśród uczniów i nauczycieli. Karnawał wciąż trwa, więc wkrótce znowu będzie okazja do zabawy :)

Samorząd Szkolny

W dniu 17.01.2017 r. zostały ogłoszone wyniki Konkursu Fotograficznego pt: „Płoty, studnie, stare chaty”. Konkurs został zorganizowany przez PTTK o/Tarnów. Celem konkursu było znalezienie i sfotografowanie starych obiektów. W konkursie wzięły udział nasze uczennice z Koła Fotograficznego.
Wyniki konkursu:

W szkole w dniach 1 - 15 marca 2015 roku zostanie przeprowadzona ewaluacja.
Zakres ewaluacji:
1) uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej,
2) szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji,
3) szkoła lub placówka, organizując procesy edukacyjne, uwzględnia wnioski z analizy wyników sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych.

(Ustawa z dnia 3 lutego 2011 roku)
"... W hołdzie "Żołnierzom Wyklętych" - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy
[...] z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji
i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu - stanowi się, co następuje:
Art. 1. Dzień 1 marca ustanawia się "Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych"
Art. 2. "Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych" jest świętem państwowym.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Bronisław Komorowski"

Serdecznie zapraszam do włączenia się w obchody już II Tygodnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole. Z pewnością już widzieliście odświętnie przygotowane korytarze naszej szkoły. To tylko początek.

 W  Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016 ogłoszonym przez Fundację Edukacyjną PERSPEKTYWY, Technikum nr 3 przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie, zajęło wysokie 78 miejsce w Polsce w Rankingu Egzaminów Zawodowych. Otrzymaliśmy również tytuł "Szkoły mistrzów" w zawodzie technik hotelarstwa, za 100% zdawalność egzaminu zawodowego w tym zawodzie.
Jesteśmy jedyną szkołą z Tarnowa i okolic, wyróżnioną w tych rankingach.
W rankingu techników zajmujemy 58 miejsce w województwie małopolskim.


Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi zaprasza 9 marca 2016 r. (środa) na dzień krwiodawstwa w naszej szkole.
W tym dniu pracownicy stacji krwiodawstwa w Tarnowie będą na świetlicy szkolnej pobierać krew od wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 lat.
Prosimy o zgłaszanie się do następujących osób: ks. mgr Marcin Gryzło, mgr Maria Kawa, mgr inż. Małgorzata Hołda, mgr Elżbieta Duda-Drożdż, ucz. Katarzyna Czosnyka (III TT), ucz. Anna Bialik (III TT). Zgłoszenia przyjmowane są do 29 lutego 2016 r.

Od kilku lat młodzież z naszej szkoły uczestniczy w szkoleniach baristycznych. Szkolenia przeprowadza P. Renata Lebiedzka założycielka Małopolskiej Szkoły Baristów. Młodzież ma możliwość odbycia kursu podstawowego lub I stopień szkolenia certyfikowanego. W ubiegłym roku szkolnym z tej formy poszerzenia  wiedzy i umiejętności skorzystało 56 uczniów ZSEG. W obecnym roku szkolnym z tej formy skorzystało już 24 osoby i prowadzimy zapisy dla kolejnych chętnych uczniów. Szkolenia odbywają się w Krakowie w siedzibie Małopolskiej Szkoły Baristów.

W okresie ferii zimowych w dniach 18-22.01.2016 r. 24 uczniów naszej  szkoły wzięło udział w kursie barmańskim. Zajęcia prowadził Pan Dawid Typa z Krakowskiej Szkoły Barmanów. Program kursu przewidywał 40 godzin w tym 5 godzin teoretycznych, a pozostałe lekcje praktyki barmańskiej. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach po 12 osób.  Uczniowie zapoznali się z wyposażeniem baru, kartą barową, rodzajem szkła barowego, naczyniami i narzędziami którymi posługują się barmani. W ramach ćwiczeń poznawali sztukę miksowania napojów, tworzyli klasyczne koktajle bezalkoholowe i z dodatkiem różnych alkoholi. Każdy uczestnik przygotowywał poszczególne drinki typowe, oraz tworzył własne kompozycje smakowe. Kurs zakończył się egzaminem z wiedzy teoretycznej i wylosowanymi drinkami. Uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności.
Organizatorami i opiekunami kursu były Elżbieta Gdowska i Janina Grzyb, a opiekę pedagogiczną sprawowały także: M. Hołda, A. Jarzwiec, B. Jurczyk, E. Duda-Drożdż, M. Kawa, Z. Januś.

17 lutego w naszej szkole odbył się „Dzień Naleśnika”. Z tej okazji klasa III TT, która pełniła funkcję Gospodarza Szkoły, zorganizowała degustację oraz kiermasz naleśnikowy. Na przerwie poprzedzającej kiermasz została przeprowadzona degustacja – każdymógł spróbować różnych rodzajów naleśników i krokietów, a następnie zakupić je na kiermaszu. Uczniowie oraz nauczyciele interesowali się sposobem ich przyrządzania oraz rodzajami nadzienia. Klasa III TT serdecznie dziękuję za pomoc nauczycielom przedmiotów gastronomicznych: p. prof. M. Kawie, p. prof.  A. Kozioł, p. prof. H. Stec oraz p. prof. A. Szczygiełek, a także klasom 2 ZK i 3 ZK!

W poniedziałek tj. 15 lutego 2016 roku odbyły się eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego. Wzięło w nich udział 18 uczniów z klas pierwszych i drugich. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się:

W dniu 17 lutego 2016 odbyła się IV edycja Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Get Ready for High School dla uczniów III klas gimnazjów Tarnowa i powiatu tarnowskiego, zorganizowanego przez nauczycieli języka angielskiego: Annę Srebro, Justynę Romańską oraz Pawła Wojewodę. Konkurs miał miejsce w sali 115 w godzinach od 9.30 do 12.00. W konkursie wzięło udział 38 uczniów z klas III z 13 gimnazjów z Tarnowa i regionu. Konkurs miał formę pisemną i składał się z zadań typowych dla egzaminu gimnazjalnego na poziomie rozszerzonym oraz zadań sprawdzających wiedze o kulturze krajów anglojęzycznych.

W ramach zbiórki karmy dla bezdomnych kotów przeprowadzonej przez Samorząd Szkolny z okazji Światowego Dnia Kota zebrano 39,4 kg suchej karmy, 4 puszki mokrej karmy (4x400g) oraz 8 saszetek z karmą (8x100g). W akcji wzięły udział klasy: 1TE, 4TE, 4EH, 3TT, 3TZ, 2TT, 3TE, 3TD, 1TD, 1TT, 2GH, 4TD, 3TM oraz niektórzy nauczyciele. Zebrana karma została przekazana w dniu 19 lutego tarnowskiej fundacji "Zmieńmy Świat" i - jak widać na zdjęciu - podopieczni Fundacji są z tego bardzo zadowoleni :)
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i wrażliwość na los bezdomnych zwierząt.

Anna Srebro

8 lutego 2016 roku uczniowie klas trzecich po raz kolejny mogli sprawdzić swoją wiedzę o krajach niemieckojęzycznych.Uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii, kultury, geografii Niemiec, Austrii Szwajcarii i Liechtensteinu.
Laureaci konkursu:
I miejsce – Dawid Mendys - klasa 3 TZ,
II miejsce – Mateusz Ciurej - klasa 3 TT,
III miejsce – Paulina Maria Szanduła - klasa 3 TD,
wyróżnienia – Ewa Słota - klasa 3 TD,
Kamil Antosz – klasa 3 TZ,
Kazimiera Cygan – klasa 3 TT.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.
Konkurs zorganizowały p. Katarzyna Curyło oraz p. Anna Kraus

Opiekun oraz prezes Szkolnego Biura Maklerskiego informuje, iż od kilku lat istnieje fanpage na facebooku- Szkolnego Biura Maklerskiego w Tarnowie. Zapraszamy do śledzenia nas na bieżąco i brania udziału w cyklicznych konkursach.  https://www.facebook.com/szkolnagieldatarnow/?fref=ts

Z okazji nadchodzącego Dnia Kota Samorząd Szkolny organizuje zbiórkę karmy dla bezdomnych kotów . Prosimy każdą klasę o zakupienie przynajmniej JEDNEGO DUŻEGO opakowania suchej karmy dla kotów i przekazanie opiekunkom Samorządu Szkolnego p.p.  Justynie Krzosce i  Annie Srebro lub p. Beacie Nowak DO DNIA 17 LUTEGO BR. Karma zostanie przekazana tarnowskiej Fundacji „Zmieńmy Świat”, która opiekuje się bezdomnymi kotami na terenie miasta Tarnowa. Z góry dziękujemy z udział w akcji.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w VI Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół. Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek. Nauczyciel przydziela słówka z języka angielskiego, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.
Uczniowie naszej szkoły, którzy zainteresowani są poszerzeniem swojej wiedzy i umiejętności z j. angielskiego proszeni są o skierowanie swojego zgłoszenia do p. Dominiki Gwóźdź.

Koło Turystyczne przedstawia propozycje wycieczek na drugi semestr:
1. VI Rajd Szlakami Żołnierzy 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK w dniach 12-14. 06. 2015 roku - cena 65 zł w tym przejazd autokarem z Tarnowa do Krakowa 12. 06. 2015 roku oraz powrót z Krakowa do Tarnowa 14. 06. 2015 roku.
- w ramach wycieczki noclegi, trzy posiłki, ogniska wieczorami, marsze po górach, dodatkowo testy z pierwszej pomocy, znajomości mapy, historii 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK oraz konkursy śpiewu pieśni patriotycznych. Spotkania przy ognisku ze świadkami historii, śpiewanie pieśni patriotycznych. Przewidziane ciekawe nagrody.Atmosfera przyjacielska wśród piękna ojczystej przyrody z pamięcią o tych, którzy oddali życie za wolną Polskę!

(Ustawa z dnia 3 lutego 2011 roku)
„… W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy […] z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu – stanowi się, co następuje:
Art. 1 Dzień 1 marca ustanawia się Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych”
Art. 2 „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest świętem państwowym.
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej
Bronisław Komorowski”

Zapraszamy do włączenia się w obchody TYGODNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH na terenie naszej szkoły. Klasa 1 TZ już w piątek 27 lutego 2015 roku stawiła się w naszej szkole wraz z dwiema uczennicami z klasy 1 TT, uczestniczącymi w pracach Koła Historycznego, by przygotować wystrój szkoły. Plakatowanie, Plany obchodów..., Ściana Pamięci Żołnierzy Niezłomnych wraz z symbolicznymi krzyżami opartymi o kratę więzienną.
ZOBACZ GALERIĘ

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie dla wytrwałych - KRZYŻÓWKA - towarzyszącego obchodom Tygodnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole. Tydzień dla bohaterów i obrońców niepodległości zorganizowany został przez klasę 1 TZ wraz z wychowawcą.
POBIERZ KRZYŻÓWKĘ

Uczniów uczestniczących w pracach Koła Historycznego zapraszam na przedstawienie teatralne pt. Inny Świat, w związku z zadaną lekturą książki Gustawa Herlinga-Grudzińskiego pt. "Inny świat". Książkę do 15 marca w ramach projektu, który realizujemy tj. „O tym nie można zapomnieć. Los kobiet, które przeszły piekło obozów i łagrów… ”należy przeczytać, by wstępnie zapoznać się z losem kobiet w łagrach i lepiej zrozumieć ich ciężki los. Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego oferuje adaptację tej książki. Dla grup szkolnych jest ona w cenie 15 złotych.
Osoby zainteresowane proszę o składanie powyższej kwoty Żanecie Zelek z klasy 1 TZ do 10 marca 2015 roku.
Wyjście na spektakl: 25 marca (środa), godz. 9:00

Józef Parys
Opiekun Koła Historycznego

Uczennica naszej szkoły Beata Grzech z klasy IVDG zajęła I miejsce w Konkursie Fotograficzno-Krajoznawczym pt. “Pomniki na Ziemi Tarnowskiej związane z I Wojną Światową”.
II miejsce zajęła Monika Sowa z klasy IGH , natomiast wyróżnienie otrzymała Magdalena Surga z klasy ITT. Opieka mgr A. Pojedyniec

Nasza uczennica Oliwia Kajmowicz z klasy IZC została laureatką konkursu Małopolski wolontariusz 2014 roku. Kapituła konkursu wyłoniła 5 laureatów w tym Oliwię jako drugą. Wybór nie był łatwy, bowiem spłynęło 20 nominacji wystawionych przez szkoły i organizacje pozarządowe. Więcej informacji można przeczytać na www.wolonteo.pl
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun Elżbieta Duda-Drożdż
http://zseg.vs01.intershock.pl/malopolski-wolontariusz-2014-roku/

Młodzież naszej szkoły, a dokładniej przedstawiciele klasy ITZ, ITD,IITT,IVDG odwiedzili w dniu chorego mieszkańców Domu Opieki im. Brata Alberta w Tarnowie. Mieszkańcy domu od młodzieży dostali małe upominki - ciasteczka pieczone z wielkim sercem pod opieką p.p. B. Jurczyk, E. Stachury, E. Teper. Siostra Lucjana przygotowała młodzież do spotkania z pensjonariuszam.
ZOBACZ ZDJĘCIA

11 lutego br odbył się w ZSEG III Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych "Get Ready for High School" przeznaczony dla uczniów klas III gimnazjów Tarnowa i powiatu tarnowskiego. W konkursie wzięło udział 25 gimnazjalistów z 10 gimnazjów. Konkurs miał formę pisemna i sprawdzał nie tylko umiejętności językowe ale także wiedzę o kulturze krajów anglojęzycznych.

W dniu 10.02.2015r. odbyła się wycieczka członków Koła Fotograficznego do Rzeszowa. Fotograficzny temat przewodni: „Rzeszów w kadrze”. W planach wycieczki było zwiedzanie Muzeum Techniki i Militariów, Bazyliki oo. Bernardynów – Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej oraz przejście Podziemną Trasą Turystyczną „Rzeszowskie Piwnice” pod rynkiem. Dodatkowa atrakcja wyjazdu – to zwiedzanie jedynego w Polsce Muzeum Dobranocek, gdzie wspólnie wspominaliśmy oglądane w dzieciństwie postacie z bajek. Zapewne niewiele osób wie, że pierwszą polską dobranocką wyświetlaną w TVP od 1959r, były: „Różne przygody gąski Balbinki”! Cały plan wycieczki został zrealizowany, a grupa pełna wrażeń i nowych doświadczeń, z zapełnionymi kartami pamięci w aparatach, wróciła do Tarnowa. Chcielibyśmy się podzielić z Wami naszym dorobkiem z wyjazdu, przedstawiając niektóre ze zdjęć. Więcej fotek na naszym blogu: www.kolo-fotograficzne-zseg.blogspot.com. A wkrótce również nowa wystawa w gablotach koła pod salą 301. Zapraszamy!

Opiekun koła: Barbara Truty

W dniu 06.02.2015  odbył się konkurs szkolny Świat pierogów. W konkursie wzięli udział uczniowie klas od I do IV. Członkowie komisji pod przewodnictwem Pana Wojciecha Wołosowskiego oceniali pracę uczniów na kilku płaszczyznach  – przygotowanie stanowiska pracy, organizacja pracy, technika wykonania dzieła, wybór potrawy, sposób podania.

Wystawa w Tarnowie obecna będzie do połowy marca. W przypadku wysokiej oglądalności przewidziane jest przedłużenie jej obecności. Wystawę można obejrzeć w głównym holu na pierwszym piętrze Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego przy ul. Gen. J. Bema 9/11 w dniach 16-20 lutego 2015 roku oraz w budynku MCDN ODN przy ul. Nowy Świat 30 w Tarnowie instytucji życzliwie współpracującej z Urzędem Miasta Tarnowa w ramach Tarnowskiej Inicjatywy Oświatowej e-ducaTIO w dniach 23 lutego do 13 marca 2015 roku.

W wyniku współpracy pomiędzy Tarnowską Inicjatywą Oświatową e-ducaTIO a Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie udało się po kilku miesięcznych przygotowaniach i negocjacjach co do terminu sprowadzić do Tarnowa wystawę „Dla Ciebie Polsko – w stulecie czynu legionowego” przygotowaną w 100. rocznicę czynu legionowego przez powyższą instytucję.

Kolejny sukces uczniów naszej szkoły w rozgrywkach Tarnowskiej Ligi Debatanckiej.

Uczniowie naszej Szkoły Justyna Piątek, Gabriela Kłodzińska, Katarzyna Czosnyka, Monika Wolska, Justyna Stoszko, Katarzyna Kłusek, Karolna Bryg, Jolanta Potępa, Magdalena Warzecha, Dariusz Rzeszuto, Rafał Sury, Rafał Okaz, Dawid Sadko, Paweł Mirek, Arkadiusz Kozyra pokonali V LO w Tanowie w drugim pojedynku TLD, który odbył się 30.01.2015 w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Temat debaty “Czytanie książek jest niebezpieczne “. Debata zakończyła się wynikiem: 403 –372 dla naszej szkoły.

Opiekunowie Anna Gąsior, Anna Pojedyniec.

Uprzejmie informujemy, że Szkolna Giełda Papierów Wartościowych wspólnie z Domem Maklerskim BDM S.A. oddział w Tarnowie oraz Domem Inwestycyjnym XELION Sp. z o.o. oddział w Tarnowie - organizuje Międzyszkolny Konkurs Menedżerski kierowany do uczniów szkół średnich miasta Tarnowa i okolic.
Do udziału w konkursie zapraszamy 2-osobowe zespoły uczniów.

Dnia 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony przez UNESCO w celu upamiętnienia wydarzeń jakie miały miejsce 21 lutego 1952 roku w Bangladeszu. Wtedy podaczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzedowego, zginęło pięciu studentów. Międzynarodowy dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego biblioteka szkolna ogłasza Konkurs językowy pod hasłem: "JĘZYK POLSKI DA SIĘ LUBIĆ". Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie, który odbędzie się 21.02.2014 r. w bibliotece szkolnej. Chetnych prosimy o zgłaszanie swojego udziału u pani prof. Małgorzaty Szuby do piątku włącznie.

W poniedziałek, 17 lutego 27 osób zmierzyło się z testem dotyczącym znajomości powieści Z. Nałkowskiej.
Szóstka uczestników będzie reprezentowała naszą szkołę na eliminacjach rejonowych w Pałacu Młodzieży w Tarnowie 7 marca 2014 roku. Są to: Kinga Michoń (II EH), Katarzyna Kuzdra (I TZ), Joanna Sobarnia (I EH), Kinga Buczak (III TK), Sylwia Kosiba (III TK) oraz Monika Onak (IV TE).
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim dziękujemy za udział w konkursie!

 

SZKOLNY KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI OGŁASZA

DZIEŃ 4 KWIETNIA 2013 (CZWARTEK)

dniem krwiodawstwa w naszej szkole

WAMPIRIADKA VII

W tym dniu przyjadą pracownicy stacji krwiodawstwa w Tarnowie – ulica Szpitalna i będą pobierać krew od wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 lat.

Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w Tarnowie w IV Edycji Międzyszkolnych Zawodów Paintballowych (na 17 szkół).

II Miejsce – ZSME

III Miejsce – ZST

IV Miejsce – ZSOiT

 

Skład drużyny klasa IV TK:

Wojciech Mleczko
Tomasz Kłęk
Dominik Leżoń
Opiekun drużyny: mgr Józef Hanus

 

Zwycięscy otrzymali nagrody główne zawodów: kursy prawa jazdy oraz puchar, medale i dyplomy.

Szczegóły o ww. zawodach:

http://www.paintball-malopolska.pl/aktualnosci/34:iv_edycja_miedzyszkolnych_zawodow_paintballowych_w_tarnowie.html

W dniu 25 lutego 2013 r. odbył się szkolny konkurs gastronomiczny „Najlepszy uczeń w zawodzie kucharz" zorganizowany przez Aleksandrę Szczygiełek, Elżbietę Stachurę oraz Agnieszkę Kozioł.

Tym razem uczestnicy mieli za zadanie wykonać potrawę z ryb. W konkursie wzięło udział 8 osób, a ich zmagania oceniała komisja składająca się z zaproszonych nauczycieli, a także samych organizatorów konkursu.

Na pierwszym miejscu oceniono potrawę Dawida Drewniany z klasy 3 TK, który przygotował „Łososia wędzonego dymem herbaty z sosem pomarańczowym, panierowaną mozzorellą i sałatką indyjską". Drugie miejsce zajął Marcin Małek z klasy 2 zk sporządzając „Pstrąga marchewkowo –miętowego". Natomiast  Beata Ciastoń z klasy I TT ze swoim „Lasagne z rybą i mix sałat z pomarańczą" uplasowała się na trzecim miejscu.

Galeria

W dniu 21 lutego 2013 r. odbyła się lekcja otwarta "Podawanie potraw kuchni różnych narodów" - zasady nakrywania i dekorowania stołów w klasie IIITG prowadzona przez Panią Agnieszkę Jarzwiec.

Uczniowie w ramach swoich zadań przygotowali nakrycie stołu tematycznie związane z wybranym krajem. Zadania były wykonywane w 5 grupach po 2 uczniów.

Dekoracje stołów były punktowane przez zaproszonych nauczycieli i uczniów. Zwyciężył stół o tematyce chińskiej, przygotowany przez Anetę Korpacką i Angelikę Więckowską. Drugie miejsce zajęły Monika Chalcarz i Agnieszka Zaklikiewicz ze stołem francuskim. Na trzecim miejscu uplasowały się Angelika Legieć i Paulina Łakoma ze stołem hiszpańskim.

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Kamiński Łukasz, Sak Adrian, Fidowicz Bartłomiej, Panek Katarzyna,Potępa Dominika, Sępek Marek, Anna Kozik, Hebda Tomasz, Bryg Karolina, Mirek Paweł, Kamil Krawczyk 15.02 2013 r. stoczyli kolejny pojedynek z V LO w ramach projektu Tarnowska Liga Debatancka. Temat debaty brzmiał: ”Rozwój gospodarczy jest ważniejszy niż rozwój społeczny”. Uczniowie dyskutowali ze sobą w dwóch ośmioosobowych drużynach, zwolennicy tezy i jej przeciwnicy. Loża Mędrców składająca się z działaczy społecznych, osób publicznych, autorytetów społeczności lokalnej przyznała naszej drużynie 7 dużych punktów, zaproszona publiczność przyznała 2 punkty. Dzięki odniesionym zwycięstwom nad IV LO i V LO nasza szkoła przeszła do kolejnego etapu. Będzie to walka o finał, która odbędzie się 06.05.2013r. w tarnowskim teatrze.
Opiekunami grupy są pani mgr Anna Gąsior i pani mgr Anna Pojedyniec.
 
 

Dnia 11 pażdziernika 2011 roku klasa IV TD wraz z kołem Miłośników Poezji pod opieką Pani Prof. Krystyny Gawdzińskiej, udała się na sesję naukową do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Uczniowie wysłuchali czterech wykładów z okazji Międzynarodowego roku chemii oraz roku Marii Skłodowskiej Curie.

Dnia 21 stycznia 2011, odbył się Konkurs Języka Angielskiego Zawodowego dla uczniów Technikum Hotelarskiego. Test wiedzy z zakresu słownictwa zawodowego opracowali nauczyciele Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem. Opiekunami konkursu w ZSEG były mgr Agnieszka Paliga i mgr Beata Nytko. W konkursie udział wzięło 16 uczniów naszej szkoły.


Dnia 20 stycznia 2011 roku członkowie naszego Koła Turystycznego działającego przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego  wraz z opiekunami państwem Anną i Michałem Smoleń pojawiło się na stacji PKP o 720 (oczywiście punktualnie) z zamiarem pokonania wyznaczonej trasy. Trasa LX Zimowego Złazu Turystów wiodła z Kłokowej przez Słoną Górę (403 m), następnie Porębę Radlną, Zawadę, Górę św. Marcina (384 m)do Tarnowa.

Celem złazu było zapoznanie uczestników z historią Powstania Styczniowego i jego związków z Tarnowem, przypomnienie rocznicy wyzwolenia Tarnowa spod okupacji hitlerowskiej, poznanie Ziemi Tarnowskiej w zimowej szacie (niestety widzieliśmy tylko błoto na butach).

Jadąc pociągiem (zaledwie jedną stację) ogrzewaliśmy się i rozmawialiśmy.

Po dotarciu na stacje w Kłokowej ruszyliśmy za przewodnikiem. Pogoda choć mroźna nie była w stanie zatrzymać naszej grupy. Idąc przez pola, łąki, czasem leśnymi ścieżkami, a niekiedy poboczami drogami, podziwialiśmy piękno ziemi tarnowskiej.  Atmosfera była wspaniała, uśmiech nie znikał z naszych ust… Śmiech towarzyszył nam przez cała drogę.

Na zakończenie, około godziny 1230 (zmarznięci) spotkaliśmy się wraz ze wszystkimi uczestnikami wędrówki na Starym Cmentarzu w Tarnowie przy Pomniku- Mogile Powstańców z 1863 roku, gdzie uczciliśmy poległych modlitwą. Każdej grupie wręczono pamiątkowy dyplom uczestnictwa, kończąc tym LX Zimowy Złaz Turystów „Góra św. Marcina”.

1 TD Karolina Stępek

1 TD Natalia Stępek

1 TD Anna Galas


W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” w Naszej szkole przeprowadzone zostały do tej pory dwa kursy baristyczne i kurs barmański oraz trwają zajęcia wyrównawcze z języków obcych branżowych i matematyki z wykorzystaniem technik informatycznych. Zainteresowanie uczniów poszerzeniem umiejętności i wiedzy jest bardzo duże.

W dniu 02 marca 2010 w Tarnowie, w auli Centrum Doskonalenia Nauczycieli, odbyło się spotkanie autorskie ze współczesnym niemieckim pisarzem Christianem Linkerem. Tematem spotkania była wydana ostatnio na polskim rynku książka autora „Błysk flesza”. Organizatorem spotkania był Instytut Goethego w Krakowie, który wybrał tę książkę do Konkursu Pięknego Czytania w Języku Niemieckim organizowanego od ubiegłego roku dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W spotkaniu, które odbywało się w języku niemieckim, wzięły udział uczennice klas I TN, II TE i II TM razem z nauczycielką niemieckiego, Justyną Krzoską.

Godzina 1200, 3 dzień lutego 2010 r. Znudzeni kolejnym zimowym dniem dowiadujemy się, że dziś lekcje będą nieco inne. Nasz nauczyciel historii mgr Józef Parys oznajmił nam, że będziemy uczestniczyć w spotkaniu z byłymi więźniami KL Auschwitz-Birkenau. Wszystkich ogarnęło zadowolenie, ale i wielkie zainteresowanie spotkaniem z świadkami historii. Przecież to prawdziwi bohaterowie, który zdołali przeżyć koszmar obozowego życia.

W finale ogólnopolskiego konkursu z zakresu rachunkowości, który odbył się w dniu 20 lutego 2009 r. Marcin Mazur, uczeń kl. 4TE, został wyróżniony zajmując 8 miejsce na uczestniczących ponad 8500 uczniów z 267 szkół z całej Polski.   GRATULUJEMY Zobacz galerię zdjęć.

„Dziś prawdziwych cyganów już nie ma ...?"


W piątek 11 stycznia 2008 roku wyruszyliśmy całą klasą do Muzeum Etnograficznego poświęconego pamięci Romów w Tarnowie.
Poznaliśmy ich historię, tradycyjną kulturę, życie taborowe, muzykę, stroje, zwyczaje, język i romskie wozy. Na mnie, jak i na moich koleżankach szczególne wrażenie wzbudziły cygańskie stroje. Kobiety noszą kolorowe bluzki i falbaniaste spódnice, natomiast mężczyźni kamizelki i kapelusze, oraz wysokie byty z cholewami.