ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A


W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” w Naszej szkole przeprowadzone zostały do tej pory dwa kursy baristyczne i kurs barmański oraz trwają zajęcia wyrównawcze z języków obcych branżowych i matematyki z wykorzystaniem technik informatycznych. Zainteresowanie uczniów poszerzeniem umiejętności i wiedzy jest bardzo duże.

Kurs barmański prowadzony był przez pana Dawida Typę z Krakowskiej Szkoły Barmanów. W kursie tym wzięło udział do tej pory 10 osób. Na kursie uczniowie zapoznawali się z alkoholami i składnikami bezalkoholowymi wykorzystywanymi w barze. Poznawali również sprzęt i urządzenia barowe. Praktycznie uczyli się ciekawych receptur i różnych technik miksowania napojów. Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymali certyfikat o uzyskaniu tytułu I stopnia - barman.

Kursy baristyczne prowadzone były przez Panią Renatę Lebiedzką z Małopolskiej Szkoły Baristów Expert Cafe. W kursie wzięło udział 20 osób w dwóch grupach. Na zajęciach uczniowie poznawali gatunki kawy, ich pochodzenie oraz zastosowanie do sporządzania napojów. Młodzież uczyła się sporządzać różne rodzaje kawy z dodatkiem spienionego mleka oraz zimne napoje kawowe. Uczestnicy otrzymali certyfikat I stopnia – barista. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze sposobu prowadzenia kursów i ze zdobytych umiejętności.