ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Sekcja humanistyczna Koła Miłośników Poezji zorganizowała spotkanie z Panem redaktorem Bartłomiejem Maziarzem z redakcji Radia Kraków oddział w Tarnowie. W dobrze znanej uczniom sali 115 mieliśmy przyjemność wysłuchać interesującej prezentacji.

Nasz gość przedstawił nam, w jaki sposób funkcjonuje rozgłośnia radiowa. Dowiedzieliśmy się między innymi, w jaki sposób obrabiane są materiały dźwiękowe, poznaliśmy tajemnice kwiecistej wypowiedzi spikerów oraz to, gdzie, kiedy i  jak szukać informacji ciekawych dla słuchacza. Pan redaktor opowiedział nam również o swoich początkach pracy zawodowej jako reportera, ale również podzielił się wskazówkami, jak rozpocząć własną karierę. Spotkanie, w którym uczestniczyliśmy, pozwoliło nam poznać funkcjonowanie rozgłośni i  zmienić nasze podejście do medium, jakim jest radio. W imieniu klas IV DH, I DH i III TM

Tomasz Boruch, IV DH