ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

W wyniku współpracy pomiędzy Tarnowską Inicjatywą Oświatową e-ducaTIO a Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie udało się po kilku miesięcznych przygotowaniach i negocjacjach co do terminu sprowadzić do Tarnowa wystawę „Dla Ciebie Polsko – w stulecie czynu legionowego” przygotowaną w 100. rocznicę czynu legionowego przez powyższą instytucję.

Pan dr Maciej Zakrzewski współautor wystawy i równocześnie osoba odpowiedzialna za promowanie wystawy 6 lutego 2015 roku przekazał ją Zespołowi Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie. Nasza szkoła, zbudowała swą tożsamość na fundamencie osoby będącej kluczową w odbudowie Polski niepodległej tj. marszałka Józefa Piłsudskiego, dlatego też nie dziwi dlaczego jest pierwszą instytucją w Tarnowie goszczącą krakowska wystawę. Bartłomiej Fidowicz zeszłoroczny absolwent Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie bez żadnych korzyści dla siebie, a wyłącznie z sympatii dla swojej szkoły prywatnym samochodem przewiózł wystawę z Krakowa do Tarnowa. Na miejscu czekała już młodzież z Koła Historycznego wraz z klasą 1 TT gotowa do ustawienia wystawy w głównym holu szkoły.
ZOBACZ GALERIĘ

Józef Parys
nauczyciel historii