ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Dnia 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony przez UNESCO w celu upamiętnienia wydarzeń jakie miały miejsce 21 lutego 1952 roku w Bangladeszu. Wtedy podaczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzedowego, zginęło pięciu studentów. Międzynarodowy dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego biblioteka szkolna ogłasza Konkurs językowy pod hasłem: "JĘZYK POLSKI DA SIĘ LUBIĆ". Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie, który odbędzie się 21.02.2014 r. w bibliotece szkolnej. Chetnych prosimy o zgłaszanie swojego udziału u pani prof. Małgorzaty Szuby do piątku włącznie.