ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Już po raz IV nasza szkoła bierze udział w grze symulacyjnej organizowanej w ramach akcji edukacyjnej dot. przedsiębiorczości społecznej „Chłopska Szkoła Biznesu”.

Ekonomiczna gra planszowa inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego. Gra jest prostą symulacją działalności gospodarczej dla 12-30 uczestników. CSB w atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę.
Jak łączyć biznes z działaniem dla społeczności? Każdy gracz musi umiejętnie łączyć działalność gospodarczą ze społeczną. Zbytnia hojność może oznaczać utratę płynności finansowej. Skupienie się wyłącznie na biznesie uniemożliwi zwycięstwo, czyli wpływ przedsiębiorcy na dobro wspólne
W dniu 6 lutego zostały przeprowadzone szkolne eliminacje tej gry.  Najlepszymi inwestorkami okazały się uczennice klasy ITE. Będą one uczestniczyć w finałach tej gry.
Uczennicom gratulujemy i życzymy sukcesów.

Opiekun uczniów: Maria Wantuch