ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Serdecznie zapraszam do włączenia się w obchody już III Tygodnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole. Z pewnością już wkrótce zobaczycie odświętnie przygotowany hol główny w naszej szkoły. To tylko początek.
Tutaj znajdziesz szczegółowy: PROGRAM OBCHODÓW
Tutaj znajdziesz: KONKURSOWĄ KRZYŻÓWKĘ Z REGULAMINEM

W ramach obchodów możecie wziąć udział w następujących wydarzeniach: projekcji filmów pt.: „Śmierć Rotmistrza Pileckiego”, „Inka 1946”, wykład nt.: Żołnierze Wolnej Polski. Polskie antykomunistyczne podziemie niepodległościowe 1944-1956, apel pamięci przy grobie Żołnierzy Niezłomnych: Mieczysława Cielochy oraz Stanisława Kiełbasy, inscenizację przygotowaną przez grupę teatralną „Cała Gama Barwników” pt.: „Kropelka Polski dla Ciebie”. Przedstawienie zostanie zaprezentowane również młodzieży gimnazjalnej w Sali Lustrzanej 3 marca 2017 roku. Ponadto przedstawiciele naszej szkoły pobiegną w II Tarnowskim Biegu Pamięci Żołnierzy wyklętych 5 marca 2017 roku, który odbędzie się na trasie Góra św. Marcina – Skrzyszów – Zawada – Góra św. Marcina.

W najbliższych dniach będzie można otrzymać okolicznościową gazetkę NIECODZIENNIK poświęconą Żołnierzom Wyklętym zredagowaną przez członków Koła Historyczno- Turystycznego z klasy 4 TT.

Ponadto dla wytrwałych i zainteresowanych historią XX wieku a szczególnie czasu walki z okupantem sowieckim po 1945 roku przygotowaliśmy trzecią edycję KRZYŻÓWKI. Bądź detektywem – rozwiąż 30 zagadek dotyczących Żołnierzy Wyklętych.

Zachęcam do obejrzenia 1 marca 2017 roku w TVP na programie pierwszym pierwszego odcinka filmu pt.: „Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać (1/5)”. Serial powstał w 2015 roku. Zachęcam do poświęcenia pięciu wieczorów by poznać trudną historię powojennych wyborów…

Obchody III TYGODNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH zostały przygotowane przez klasę 3 TZ w ramach działania „Klasa – gospodarz szkoły”, grupę teatralną „Cała Gama Barwników” pod kierunkiem mgr Anny Linard oraz członków Koła Historyczno-Turystycznego.

Józef Parys
opiekun Koła Historyczno-Turystycznego