ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie pod opieką mgr inż. E Teper, oraz szkolnego koła wolontariatu III LO, pod opieką mgr Ewy Wałaszek -współpracujący z TPP „SERCE”, a także uczestnicy i laureaci XVII Tarnowskiego Przeglądu Piosenek o Miłości w dniu 23.02.2017 uczestniczyli w spotkaniu Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy.

Na wstępie - powitali zebranych: - dyrektor DPS – Pani Władysława Stefańska oraz kierownik Działu Medyczno -Terapeutycznego i Rehabilitacyjnego Sylwia Schabowska. Po powitaniu  uczniowie ZSEG zostali przydzieleni w drodze losowania do 4 grup zajęciowych.
W każdej grupie były zaplanowane różnorodne ćwiczenia związane z sporządzaniem potraw. W tym czasie kolejna grupa pensjonariuszy uczestniczyła w "Koncercie z dedykacją"
Atmosfera tego integracyjnego spotkania stawała się coraz bardziej gorąca.- młodzi uczyli się od starszych pokory i życzliwości a starsi entuzjazmu i radości. Duszą i sprawczynią tych niezwykłych wzajemnych relacji, była tryskająca energią - Pani Kierownik Sylwia Schabowska
Po warsztatach kulinarnych wszyscy zostali zaproszeni na grillowanie kiełbasy i ziemniaków w ogrodzie DPS. Przed wyjazdem wszyscy uczniowie otrzymali od DPS prezenty – wałki kulinarne z wypisanymi sentencjami na dalsze życie.
Serdeczne podziękowanie ślemy do Pana Jerzego Mądla – właściciela firmy „MĄDELTRANS” za nieodpłatne udostępnienie autokaru.
To miłe spotkanie z pensjonariuszami DPS w Karwodrzy pozostanie na długo w naszych sercach. Relacje ze spotkania którego celem było uwrażliwienie młodych ludzi na los osób starszych można zobaczyć http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/15823,dps-karwodrza-czynione-dobro-powraca.html

Zobacz zdjęcia