ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

(Ustawa z dnia 3 lutego 2011 roku)
"... W hołdzie "Żołnierzom Wyklętych" - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy
[...] z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji
i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu - stanowi się, co następuje:
Art. 1. Dzień 1 marca ustanawia się "Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych"
Art. 2. "Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych" jest świętem państwowym.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Bronisław Komorowski"

Serdecznie zapraszam do włączenia się w obchody już II Tygodnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole. Z pewnością już widzieliście odświętnie przygotowane korytarze naszej szkoły. To tylko początek.

W ramach obchodów możecie wziąć udział w następujących wydarzeniach: projekcja filmu pt.: "Śmierć Rotmistrza Pileckiego", wykład nt.: Żołnierze Wolnej Polski. Polskie antykomunistyczne podziemie niepodległościowe 1944-1956, apel pamięci przy grobie żołnierzy niezłomnych Mieczysława Cielochy oraz Stanisława Kiełbasy, inscenizacja przygotowana przez grupę teatralna Cała gama barwników pt.: "Kropelka Polski dla Ciebie", muzyka i teksty w radiowęźle. Tutaj znajdziesz szczegółowy PROGRAM OBCHODÓW.
Ponadto dla wytrwałych i zainteresowanych historią XX wieku a szczególnie czasu walki z okupantem sowieckim po 1945 roku przygotowaliśmy druga edycję KRZYŻÓWKI. Bądź detektywem - rozwiąż 31 zagadek dotyczących Żołnierzy Wyklętych. Szczegóły regulaminowe oraz krzyżówka tutaj: POBIERZ KRZYŻÓWKĘ.
Obchody II TYGODNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH zostały przygotowane przez klasę 2 TZ w ramach Klasa - gospodarz szkoły.

opiekun Koła Historyczno-Turystycznego
Józef Parys