ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

9 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie po raz X odbyła się akcja poboru krwi zwana Wampiriadką. Przez te dziesięć lat udało się oddać prawie 225 litrów krwi. To naprawdę cudowny dar naszej młodzieży.
„Pomimo postępu medycyny i rozwoju przemysłu farmaceutycznego nie ma tak cudownego leku jakim jest ludzka krew, nie wyprodukowano żadnego medykamentu, który posiadałby cechy biologiczne ludzkiej krwi i mógłby ją w pełni zastąpić, dlatego też ratowanie zdrowia i życia ludzkiego było i jest uzależnione od honorowych dawców krwi”.
Od 2007 roku szkole Koło Honorowych Dawców Krwi PCK współpracuje w sposób szczególny z pracownikami Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie organizując na terenie placówki akcje krwiodawcze. Do tegorocznej Wampiriadki przystąpiło mnóstwo osób, zgłoszeń było ponad 100, z czego po wstępnych badaniach lekarskich krew oddały 44 osoby. Tylko 44 osoby, gdyż część chętnych nie przeszła nawet wstępnego badania ze względu na ograniczony czas przeprowadzania akcji.
Zakwalifikowane osoby to pełnoletni uczniowie naszej szkoły, pracownicy szkoły, a także osoby które zechciały wesprzeć naszą szlachetną akcję. W sumie pozyskano 19 litrów 800 ml krwi. W każdej kolejnej edycji przybywa nam nowych młodych krwiodawców. Spośród nich zdecydowana większość to osoby, które podzieliły się tym bezcennym lekiem po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że to oni zasilą szeregi honorowych dawców krwi w Tarnowie i będą indywidualnie kontynuować tę szczytną ideę. Każdy uczeń po oddaniu krwi otrzymał czekolady, soczek, ciepły napój oraz słodki poczęstunek przygotowany przez młodzież naszej szkoły. A także dzień wolny od zajęć edukacyjnych.

Zobacz zdjęcia

nauczyciele współpracujący
ze szkolnym kołem PCK/HDK
przy ZSEG w Tarnowie