A A A

Dnia 23 stycznia 2020 roku uczniowie należący do Tarnowskiego Centrum Młodych Inwestorów z sześciu tarnowskich szkół średnich ponownie spotkali się w naszej szkole. Byli to uczniowie: II Liceum Ogólnokształcącego, IV Liceum Ogólnokształcącego, V Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych wraz ze swoimi opiekunami.

Celem spotkania było podsumowanie I etapu XVIII edycji Ogólnopolskiej Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, który zakończył się 10 stycznia 2020 r., oraz udzielenie wskazówek do dalszej gry inwestycyjnej w II etapie SIGG.
Tym raz razem tematem prelekcji była: „Analiza fundamentalna i techniczna jako sposób doboru kierunku inwestycji ”.
Pan Jan Kiełbasa - Dyrektor tarnowskiego oddziału Domu Maklerskiego BDM S.A. doradzał młodzieży na co zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych oraz jak opanować emocje związane z inwestowaniem własnych pieniędzy.
Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali wskazówek specjalisty.