A A A

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"

życzy Dyrekcja 

i Grono Pedagogiczne ZSEG

Dnia 16 kwietnia 2019  w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbył się FINAŁ XVII edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie i Fundację GPW.

Dnia 11 kwietnia 2019 roku najlepsi inwestorzy – uczniowie z pięciu tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych w Tarnowie, należący do Tarnowskiego Centrum Młodych Inwestorów spotkali się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych.
Celem spotkania była rozgrywka finałowa w  Międzyszkolnym Konkursie Menedżerskim. Konkurs objęty został Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Tarnowa.

W dniach 1-2 kwietnia 2019 r. odbył się finał części krajowej Europejskiego Konkursu Statystycznego w Jachrance. Uczniowie naszej szkoły: Emil Nowak z klasy IV TE, Kinga Maj oraz Julia Kantor z klasy II TE, tworzący zespół o jakże wymownej nazwie ELITARNI, zajęli II miejsce w Polsce, co sprawia, że stanęli do boju o reprezentowanie naszej Ojczyzny w części europejskiej!

Nadszedł dzień piąty, dzień powrotów i rozłąki. Rozpoczęliśmy od śniadania wcześnie rano. Musieliśmy szybko opuścić Piazza Armerina, gdyż odbywał się tam wyścig kolarski i zamykano drogi wyjazdowe z miasta.

Czwarty dzień naszego pobytu na Sycylii rozpoczęliśmy tradycyjnie od słodkiego śniadania i wyśmienitej włoskiej kawy.


Dnia 5 kwietnia 2019 roku, tradycyjnie już w naszej szkole, odbył się konkurs hotelarski - POTYCZKI HOTELARSKIE 2019. W rywalizacji brało udział sześć dwuosobowych drużyn, po dwie kolejno z klasy 1 TM, 2 TM oraz 3 TM. Konkurs składał się z 5 rund, po każdej żegnaliśmy jedną z drużyn.

W dniu 28 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. W zmaganiach wzięło udział 22 uczniów. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych „mistrzów ortografii”. Uczniowie zmierzyli się z bardzo trudnymi regułami sprawdzającymi zasady pisowni i odstępstwa z zakresu całej polskiej ortografii. Łatwo nie było!

Trwa II etap V edycji Konkursu "Tarnowski Junior Biznesu". W etapie tym odbywa się głosowanie za pośrednictwem internetu na projekty zgłoszone do konkursu. Z naszej szkoły zostały zgłoszone 3 projekty pomysłu na biznes naszych uczniów. Swój pomysł na biznes przedstawili uczniowie klasy II TE: Patrycja Ptak, Karol Rudny oraz Kacper Świerczek.

4 kwietnia 2019 r. w naszej szkole gościliśmy policjantów wydziału prewencji z Komendy Miejskiej w Tarnowie, którzy przedstawili nam problem "Przemoc w sieci oraz przestępczość wśród młodzieży".

W dniu 29 marca uczniowie klasy 1BC oraz grupa uczniów z klasy 2BC i 1TD uczestniczyli w twórczych warsztatach pogłębiających wiedzę teoretyczną i praktyczną.