ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A
Był pochmurny dzień (23 września 2008 roku), padał deszcz i było wietrznie. Jednak z optymizmem szedłem na rajd zorganizowany w ramach Koła Turystycznego przy naszej szkole. Zbiórka była o godzinie 900 przy Izbie Pamięci AK w Tarnowie. Po zbiórce wraz z panią przewodnik weszliśmy do muzeum, gdzie usłyszeliśmy krótki rys historyczny dotyczący II wojny światowej.
Potem poszliśmy do dworca PKP, gdzie pani przewodnik opowiedziała o historii dworca oraz historię niemieckiego sabotażu z sierpnia 1939 roku mającego miejsce na kilka dni przed wybuchem II wojny światowej (wojsko polskie miało jechać na front w godzinie wybuchu bomby, jednak na szczęście pociąg z wojskiem wyjechał wcześniej i to zapobiegło olbrzymiej katastrofie. Wybuch pochłonął jednak życie wielu osób). Potem poszliśmy do dworca PKS, gdzie pani przewodnik opowiedziała historię AKCJI III MOST. Potem poszliśmy na Plac Ofiar Stalinizmu, gdzie członkowie oddziału tarnowskiego PTTK zorganizowali konkurs dotyczący przebiegu rajdu. Z naszej szkoły wzięły udział Justyna Zuziak oraz Katarzyna Damian.

Paweł Starzec 3 TE