ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

W dniu 16.12. 2016 r. odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Marcina Sautera pt: „Smutek podróży”. Wystawa ta powstała z fotografii wykonanych przez autora w latach 2006-2016 podczas licznych jego podróży.

Fotografie pokazują miejsca oraz zwykłe codzienne sytuacje z wielu zakątków świata, które autor odnajdywał w Armenii, Rosji, Górskim Karabachu, USA, Gwatemali, Belize, Włoszech, Francji, Białorusi, Maroku, Syrii, Libanie i Polsce. Marcin Sauter jest zarówno znakomitym fotografikiem, jak i uznanym operatorem filmowym i dokumentalistą. Na wernisażu został wyświetlony jego film: „Pierwszy dzień” z 2007 r. W niewielkiej syberyjskiej osadzie nad rzeką Ob, z dala od cywilizacji, w namiocie wraz z rodziną mieszka siedmioletni chłopiec o imieniu Alosza. Jego senną monotonie codzienności przerywa wizyta nauczycielki z odległej Askary, która zapisuje i zabiera dzieci z osady do szkoły. Podróż do szkoły jest długa. Pokonują ją najpierw statkiem a potem helikopterem. Zmęczeni podróżą kwaterują się w internacie. Nadchodzi wreszcie pierwszy dzień w szkole, w której Alosza spędzi 10 lat. Ze względu na odległość i koszty Alosza najprawdopodobniej nie będzie przyjeżdżał do swojej rodzinnej osady… Film ten jest niezwykle interesujący i godny polecenia.

Zobacz zdjęcia

Opiekun Koła Fotograficznego