ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Już po raz 15 – ty w ZSEG zorganizowaliśmy akcję charytatywną „Pomóżmy świętemu Mikołajowi dotrzeć na Kresy”. Wielki finał akcji odbył się w dniach 8 – 9 grudnia 2016 roku. Przygotowania do wyjazdu z darami na Ukrainę, rozpoczęły się już w październiku. Zbiórka artykułów żywnościowych, przyborów szkolnych oraz maskotek spotkała się z dużą życzliwością społeczności uczniowskiej z klas pierwszych, drugich i trzecich technikum oraz zasadniczych klas zawodowych.

W dniach od 10 listopada do 3 grudnia 2016 roku nasi wolontariusze w piątki i soboty przeprowadzali zbiórki darów w centrach handlowych Max i Zenit w Tarnowie. Ważnymi sprzymierzeńcami świętego Mikołaja okazali się rodzice naszych uczniów, którzy podarowali zabawki, dewocjonalia, artykuły spożywcze i środki czystości.  Naszą akcję wsparły także osoby prywatne oraz Zespół Szkół w Borowej i Jaźwinach (woj. podkarpackie), Szkoła Podstawowa nr 15 w Tarnowie oraz Bursa Międzyszkolna z ul. Św. Anny w Tarnowie. Dzięki tej pomocy w paczkach znalazły się również książki, malowanki, gry, zabawki i różne artykuły szkolne. Ze zgromadzonych artykułów udało się przygotować 100 paczek z przyborami szkolnymi, 120 paczek żywnościowych dla dzieci z polskich rodzin w Czyszkach oraz Strzelczyskach.  Dzięki staraniom całej społeczności Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych oraz pozostałych darczyńców przygotowaliśmy również prezenty z przeznaczeniem dla parafii w Czyszkach, Strzelczyskach, Pnikucie, a także klasztoru w Krysowicach i parafii w Dunajewie. Naszą Szkołę reprezentowały w wyjeździe na Ukrainę w tym roku: Barbara Panek kl. III TD, Patrycja Juszkiewicz kl. III GH, Natalia Zając kl. II DH, Aleksandra Zaucha kl. II TE oraz panie p. Maria Drewecka i p. Małgorzata Bystrowska. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji święta Bożego Narodzenia dla naszych rodaków na Wschodzie będą bardziej radosne.

ZOBACZ ZDJĘCIA