slajd2019

A A A

"Kocham Tarnów" to niezwykła wystawa fotograficzna. Dnia 30 kwietnia 2008 roku wraz z moją klasą (1 LO) i wychowawcą wybraliśmy się do Tarnowskiego Centrum Kultury, aby obejrzeć kompozycje artystyczne starego (przedwojennego) i nowego (współczesnego) miasta Tarnowa. Była to prawdziwa lekcja historii poświęcona naszemu zmieniającemu się na przestrzeni lat miastu.

Pierwszym celem naszej wyprawy było obejrzenie kilkuminutowego niemego filmu. Mogliśmy zobaczyć przedwojenne życie i pracę mieszkańców Tarnowa. Następne oglądaliśmy zdjęcia, na których podziwialiśmy stare budowle, ulice Tarnowa. Zaskoczyło mnie jak zmieniały się niektóre miejsca starego Tarnowa. Niektórych miejsc współcześnie już nie ma, ale dzięki tym fotografiom mogliśmy obejrzeć stare Kino Krakus czy gmach Poczty Głównej. Na specjalnych planszach można było ułożyć puzzle z widokiem najważniejszych tarnowskich budowli. Prezentowana na wystawie panorama miasta naprawdę robiła wielkie wrażenie. Można było zobaczyć każdy dom, ulice, bloki… Wystawa ta miała specyficzny charakter również dzięki niezwykłej muzyce, która doskonale oddawała nastrój tamtych lat. Dzięki tej wycieczce mogliśmy, choć na chwile przenieść się w przeszłość Tarnowa Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym klasowym zdjęciem.

Barnaś Katarzyna 1 LO