ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

W dniu 20.10.2016 r. chętni członkowie Koła Fotograficznego zebrali się o godz. 7:45 na dworcu PKS, aby udać się Voyagerem do Krakowa. Pogoda nie była nam przychylna – padał deszcz, ale i tak humory dopisywały. Pierwsze miejsce, do którego udaliśmy się, to główny budynek AGH - A0.

Uczniowie oglądali gabloty ze skamielinami, minerałami i różnymi skałami. Czekała tam na nas również niespodzianka - targi prezentujących się kół zainteresowań, rozłożone na wszystkich piętrach. Było co oglądać. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Historii Fotografii. Ekspozycje stałe prezentowały stare aparaty, zdjęcia i przyrządy fotograficzne. Wystawa czasowa pt: „My(d)lenie oczu” skomponowana została na zasadzie wędrówki przez labirynt percepcyjnych pułapek oraz gier z kolorem i przestrzenią. Ekspozycja dostarczyła nam dużo dobrej zabawy. W drodze na wzgórze wawelskie wstąpiliśmy do głównego budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Novum. Następnie na Wawelu zwiedzaliśmy piękną Katedrę Wawelską, kryptę z Grobami Królewskimi, Muzeum Katedralne oraz wychodziliśmy na wieżę, gdzie znajduje się Dzwon Zygmunta. Na koniec pobytu na wawelskim wzgórzu udaliśmy się do Smoczej Jamy. Ostatnim już przystankiem w naszej wędrówce był Krakowski Rynek Główny. W czasie wycieczki członkowie koła realizowali temat projektu „Wawel i jego okolice”, czego owocem jest wystawa prac w gablotach pod salą 301.

Zobacz zdjęcia

Opiekun Koła Fotograficznego
Barbara Truty