ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Spotkanie z Marią Żychowską

25 listopada 2016 roku około 100 uczniów dzięki uprzejmości pani Marii Żychowskiej, która przyjęła zaproszenie do naszej szkoły miało możliwość zapoznania się z ogólnym tłem historycznym poprzedzającym odzyskanie niepodległości w Tarnowie: sensem powstań XIX wieku; pracy z młodzieżą i dla młodzieży na początku XX wieku; przygotowaniem jej do czynu zbrojnego; z rodziną Stylińskich, będącą niesamowitym przykładem życia miłością do Polski; z życiem Mariana Stylińskiego bohatera wydarzeń z 30 października 1918 roku, kiedy to dokonywał wraz z grupą żołnierzy przewrotu wojskowego w Tarnowie, wybijając w ten sposób nasze miasto na niepodległość, czyniąc go z perspektywy współczesnej PIERWSZYM NIEPODLEGŁYM W POLSCE.

 Obok niesamowitej historii którą usłyszeli nasi uczniowie, mieli oni przede wszystkim możliwość przebywania twarzą w twarz z barwną postacią: historyka przywracającego pamięć między innymi Żołnierzom Wyklętym; zasłużonej harcerki i badacza dziejów najnowszych.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 1 TT, 1 TE, 1 TZ, 4 EH.

Zobacz zdjęcia

Józef Parys
opiekun Koła Historyczno-Turystycznego