slajd2019

A A A

Dnia 29 marca 2008 roku rozpoczęliśmy dwudniową szkolną wycieczkę do Łomnicy – Zdrój, której celem był odpoczynek od codzienności. Większość wycieczkowiczów stanowiło grono męskie z wyjątkiem trzech kobiet Zebraliśmy się na dworcu głównym po godzinie 700. Wszyscy byli bardzo podekscytowani podróżą, która miała się odbyć lada chwila. Czekając na pociąg wiał nieco wiatr, którego skutki można było odrzuć, a Słońca jak nie było, tak nie było. Kiedy nareszcie nadjechał pociąg wszyscy zerwali się z bagażami i pozajmowali miejsca w przedziałach.

Podróż w stronę Łomnicy należała do przyjemniejszych rzeczy. Z czasem również przywitało nas promieniście Słońce, które towarzyszyło nam w dalszej podróży. Podczas jazdy jedni uczestnicy zabawiali się grą w karty, inni zaś patrzyli za okno, skupiając się na krajobrazie, który także był bardzo interesujący.

Wreszcie, gdy dojechaliśmy na docelową stacje, wyruszyliśmy w stronę domku, w którym mieliśmy mieć zapewniony nocleg i wyżywienie. Po dotarciu na miejsce i rozładowaniu bagaży, zrobiliśmy nieco dłuższą przerwę a następnie wybraliśmy się do wypożyczonej hali sportowej. Pobyt na hali trwał 3 godziny. W tym czasie chętni grali w piłkę nożną, siatkówkę, oraz koszykówkę. Czas mijał w miłej atmosferze do czasu, w którym trzeba było kończyć zabawę. W drodze powrotnej do schroniska towarzyszył nam deszcz, który jak się później okazało pokrzyżował nam plany ogniska. W domu wszyscy ulokowali się w swoich pokojach, skupiając się na grze w karty i oczekując na posiłek. Rano wybraliśmy się do pobliskiego kościoła na mszę. Następnie zjedliśmy śniadanie i mieliśmy czas do własnej dyspozycji. Niektórzy wybrali się na spacer do lasu. Czas zleciał bardzo szybko i trzeba było wracać do Tarnowa. Droga powrotna trwała znacznie krócej, przynajmniej można było odnieść takie wrażenie. Kiedy byliśmy już na miejscu wszyscy rozeszli się w swoje strony i tak zakończyła się wycieczka.

 
 

Ptak Paweł 1 TK