ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

25 listopada 2016 roku godzinie 11:15 w sali 115 kolejne grupy uczniów zapoznają się z życiem Mariana Stylińskiego bohatera wydarzeń z 30 października 1918 roku, kiedy to dokonywał wraz z grupą żołnierzy przewrotu wojskowego w Tarnowie, wybijając w ten sposób nasze miasto na niepodległość i czyniąc go z perspektywy współczesnej PIERWSZYM NIEPODLEGŁYM W POLSCE. Klasy 1 TT z opiekunem Kingą Kurek, 1 TE z opiekunem Aleksandrą Szczygiełek oraz 1 TZ z opiekunem Martą Marszalską będą miały możliwość poznania bardzo barwnej postaci: historyka przywracającego pamięć między innymi Żołnierzom Wyklętym, zasłużonej harcerki, która obok postaci Mariana Stylińskiego przybliży nam losy całej rodziny Stylińskich, będącej wzorcem postaw patriotycznych i obywatelskich.

Józef Parys
opiekun Koła Historyczno-Turystycznego