ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

11 listopada 2016 wszyscy Polacy świętowali 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzień wcześniej o godzinie 9.30 w naszej szkole zaprezentowana została uroczysta akademia, podczas której odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość została powtórzona w godzinach popołudniowych, aby wszyscy pierwszoklasiści mogli uczestniczyć w tak ważnym dla nich i podniosłym wydarzeniu u progu nauki w naszej Alma Mater.
W obecności zaproszonych gości: Przedstawicieli Dyrekcji szkoły i Grona Pedagogicznego zgromadzeni uczniowie, powtarzali za Panem Dyrektorem mgr. Jerzym Feretem słowa przysięgi. Nie tylko na twarzach reprezentantów poszczególnych oddziałów, skupionych wokół sztandaru szkoły na scenie, ale też i na wszystkich twarzach odmalowywały się wzruszenie i powaga. Tak też przyjęta była część artystyczna, która dopełniła akademię.
Zobacz zdjęcia

Przygotowana została przez uczniów szkolnego Koła Miłośników Poezji. W scenariuszu opracowanym przez Panią mgr Krystynę Gawdzińską - opiekunkę Koła, można było usłyszeć wiersze polskich poetów oraz fragmenty przemówień Marszałka Józefa Piłsudskiego, patrona naszej szkoły. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli recytatorzy z klas pierwszych, stawiający „pierwsze kroki” na naszej scenie: Katarzyna Motyka(ITD), Dominika Rokosz(ITE),Patrycja Pocica, Dawid Gryboś, Kamil Foltak i Marcin Hamernik (ITM).
Wsparciem dla nich byli z pewnością, „zaprawieni w bojach”, starsi: Katarzyna Dobosz(IITM), Kamil Forajter, Dawid Knapik i Jakub Bryl (IIITM). Nad całością czuwała, niezastąpiona, Kasia Budzik (IIITM).
Recytatorom już od dwóch lat towarzyszą:
chór uczennic z klasy IIITM-(Małgorzata Nowak,Aneta Świdzińska, Olga Skotnicka) wraz z Joanną Olszówką(IIITE), Agnieszką Warzechą i Anną Adwent(IITT) pod kierunkiem Katarzyny Budzik (IIITM), gitarzyści :Sebastian Dacko (ITT) i Leon Kusek oraz solistki: Justyna Piątek z klasy IVTT i Anna Mleczko z klasy IIITM. To ich piosenki najbardziej wzruszyły publiczność!
Do Koła Miłośników Poezji należy Joanna Michoń z klasy I TM. Przedstawiła ona wraz z koleżanką Agnieszką Warzechą z kl. IITT, prezentację opartą na dwóch pracach, które zaprezentowane na Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o twórczości Józefa Piłsudskiego w Warszawie przyniosły drugie miejsce, a dla duetu: Piotr Trybulec z klasy II TM i Katarzyny Trojan z klasy IIITE trzecie miejsce. Uczniami opiekował się Prof. Józef Parys.
Całą część artystyczną będzie można zobaczyć powtórnie 5.12.2016 na rozpoczęcie obchodów Święta Szkoły. Tak więc: Przeżyjmy to jeszcze raz!

Opiekun Koła Miłośników Poezji
Krystyna Gawdzińska