ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

W dniu 5.10. 2016 członkowie Koła Fotograficznego uczestniczyli w wernisażu wystawy znakomitego polskiego fotografika Wojciecha Prażmowskiego pt: „Fotografie”, który odbył się w Galerii TCK.

Wystawa ta była fotograficznym marszem przez dekady twórczości autora i zawierała najnowsze jego prace w formie fotoobiektów. Wojciech Prażmowski ur. w 1949 r. w Częstochowie, ukończył Wyższą Szkołę Fotografii w Brnie. Jego zainteresowania fotografią rozwinęły się w latach 70 - tych. Tworzył fotografie wyrażające tradycję najnowszej historii Polski, jej symboli i mitów. W latach 90 – tych sięgnął po fotoobiekty, jako samoistne dzieła sztuki, dokument fotograficzny a także wielkoformatowe kompozycje kolorowe. Część swojej twórczości poświęcił wybitnym twórcom XX wieku (np. Schulz, Herbert), jak i własnej biografii. Swoje prace prezentował w wielu krajach Europy, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Japonii. Natomiast w dniu 26.10. 2016 r. członkowie koła uczestniczyli w wernisażu wystawy Tomasza Tomaszewskiego pt: „To co trwałe”. Ekspozycja fotografii jest wynikiem dwóch lat pracy autora, zafascynowanego zjawiskiem góralszczyzny. Wszystkie zdjęcia wykonane zostały w Bukowinie Tatrzańskiej. Tomasz Tomaszewski posiada stopień doktora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się głównie fotografią prasową, publikuje swoje zdjęcia w najważniejszych pismach polskich i zagranicznych. Od 28 lat współpracuje z magazynem „National Geographic”. Swoje prace prezentował na indywidualnych wystawach w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Indonezji, Brazylii, na Madagaskarze i w Polsce. Obie wystawy były bardzo interesujące, chociaż całkowicie od siebie różne. Oto kilkanaście zdjęć z obu wystaw.

Opiekun koła Barbara Truty