ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

„Fotografując staraj się pokazać to,
czego bez Ciebie, nikt by nie zobaczył.”
/Robert Bresson/

Szkolne Koło Fotograficzne powstało w roku szkolnym 2009/2010 z inicjatywy mgr Barbary Truty oraz uczniów interesujących się fotografią, chcących przeżyć „przygodę” z aparatem.

Głównym celem koła są ćwiczenia praktyczne, bo tylko w taki sposób można się najwięcej nauczyć. Dlatego też staramy się organizować wyjścia w plener, rajdy oraz wycieczki, podczas których powstają konkretne, tematyczne sesje i projekty. Członkowie koła wykonują również indywidualne projekty fotograficzne na zadany wcześniej temat. Po dokonaniu selekcji, zdjęcia eksponowane są na wystawie oraz umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły, na szkolnym facebooku i stronie koła. Prowadzimy kronikę koła, aby upamiętnić wszystkie nasze dotychczasowe dokonania. W miarę możliwości udajemy się na różnego rodzaju wernisaże i wystawy fotograficzne. Zajmujemy się także oprawą fotograficzną niektórych uroczystości szkolnych.
W tym roku szkolnym powstała na fb nowa strona koła, która będzie systematycznie uzupełniana. Zapraszamy do oglądania wykonanych prac fotograficznych przez członków koła w ubiegłych latach. Adres strony: https://www.facebook.com/kolo.foto.zseg/
W prowadzeniu koła pomaga mgr Kinga Truty – absolwentka Akademii Fotografii w Krakowie.
Więcej informacji można uzyskać u opiekuna Koła Fotograficznego.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się w nasze foto-szeregi.
Zapisy w sali 301.

Opiekun koła: mgr Barbara Truty