ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Szkolne koło Miłośników Poezji wraz z opiekunką panią Profesor Krystyną Gawdzińską zapraszają do udziału w Narodowym Czytaniu powieści Henryka Sienkiewicza pt. „Quo Vadis”, które odbędzie się w Tarnowie przed Muzeum Etnograficznym w dniu 3 września, czyli w najbliższą sobotę w godzinach od 14:00 do 16:30.
Wśród czytających będą aktorzy Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie: Matylda Baczyńska, Jerzy Pal i Piotr Hudziak (odgrywający rolę Nazariusza w adaptacji filmowej „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza), przedstawiciele władz miasta i instytucji publicznych, bibliotekarze i nauczyciele oraz publiczność.

Muzyczną oprawę tego wyjątkowego wydarzenia zapewni zakorzeniony w muzyce klasycznej, ale zainspirowany popkulturą tarnowską kwartet smyczkowy „CON FUOCO” w składnie: Karolina Koweal, Joanna Jachimek, Patrycja Strejczek, Magdalena Bujak.
Uzupełnieniem lektury i prawdziwą gratką dla słuchaczy będzie „Wywiad z Henrykiem Sienkiewiczem” według oryginalnego tekstu z 1913 roku, przedstawiony przez aktorów w formie czytania per formatywnego.
Serdecznie zachęcamy uczniów, którzy są wyjątkowo zafascynowani sztuką.

Opiekun koła Miłośników Poezji,
Profesor Krystyna Gawdzińska