ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

W dniach 19 i 20 czerwca 2016 roku odbyła się wycieczka do Warszawy. W wyprawie wzięło udział 23 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: panią Anną Smoleń oraz panem Józefem Parysem. Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 5.00 rano wyjazdem z Tarnowa. W pierwszym dniu plan obejmował zwiedzanie Sulejówka - rodzinnego domu Józefa Piłsudskiego, Cmentarza na Powązkach ze szczególnym uwzględnieniem kwatery "Ł" tzw. Łączki, Pomnika Józefa Piłsudskiego, Pomnika Nieznanego Żołnierza, Pomnika Powstańców Warszawskich, Pomnika Małego Powstańca oraz Zamku Królewskiego.

Niestety nie udało się spełnić całego planu z powodu zbyt późnego przyjazdu na Zamek Królewski. Tylko małą część ekspozycji zobaczyliśmy. O godzinie 18.00 wzięliśmy udział w mszy świętej w kościele Dominikanów, po czym udaliśmy się do Hostelu "Krokodyl" na Pragę. W drugim dniu mieliśmy możliwość zwiedzenia Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na koniec maratonu historycznego - pamięci narodowej zwiedziliśmy ekspozycję w Muzeum Powstania Warszawskiego. Po dwóch bardzo napiętych dniach z przepiękniej Warszawy wróciliśmy bardzo zmęczeni do Tarnowa. Moc wrażeń pozostanie w nas na długo.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Starzyk Mariola 3 TT