slajd2019

A A A

W dniu 8 marca 2016 roku odbyła się w naszej szkole V edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Rosyjskiego «Век живи, Век учись». W konkursie udział wzięli uczniowie klas liceum – III LO w Tarnowie, i technikum z obrębu miasta Tarnowa oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach, I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem, który obejmował znajomość rozumienia tekstu pisanego, rozpoznawanie i stosowanie struktur leksykalno – gramatycznych oraz testem ze znajomości treści lektury „Zbrodnia i kara” Fiodora Dostojewskiego. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy wraz z opiekunami mogli spróbować wyrobów cukierniczych przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych.

Zwycięzcy konkursu:
1 miejsce zdobyła: Anna Srebro z III LO w Tarnowie,
2 miejsce zdobył: Kamil Śliwa z ZSP w Żabnie, 
3 miejsce zdobyła: Włada Bondar z I LO w Mielcu.
Wyróżniono:
Annę Krzemień, uczennicę klasy I technikum handlowego z ZSEG w Tarnowie,
Kingę Lis z III LO w Tarnowie.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez organizatora konkursu. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz nagrody pocieszenia ufundowane przez organizatora konkursu.
Gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu już za rok:)
ZOBACZ ZDJĘCIA

 Małgorzata Bystrowska, nauczyciel języka rosyjskiego