slajd2019

A A A

Uczniowie naszej szkoły w dniu 5.03.2016 brali udział w XVII Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych w Krakowie. Tematem przewodnim Konkursu była ,,Polska Wielkanoc”. Młodzież naszej szkoły brała udział w dwóch kategoriach : kucharz i barman. W zawodzie kucharza startowali Konrad Szymura , Mateusz Ciurej, Dominik Łukasik. W konkurencji barmanów szkołę reprezentowała Anita Stachura. W kategorii kucharz startowało 40 przyszłych kucharzy, a w kategorii barman startowało 18 adeptów sztuki barmańskiej. Prace uczniów oceniali zawodowi kucharze przedstawiciele Małopolskiego Zrzeszenia Kucharzy i Cukierników i zawodowi barmani. Na uroczystej gali kończącej konkurs ogłoszono wyniki. Uczeń Mateusz Ciurej z potrawą ,,Mus z wątróbki podany na obwarzanku krakowskim z sosem z owoców leśnych i marynowanym murakiem z kozim serem" został wyróżniony a Dominik Łukasik z potrawą ,, Pasztet z królika z jajkiem przepiórczym w ziołowej posypce" uplasował się na III miejscu.
ZDJĘCIA