ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

W ramach działań Koła Historyczno-Turystycznego, dzięki zaproszeniu Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie w dniach 3-5 czerwca 2016 roku (piątek-niedziela) będziemy mieli możliwość już po raz drugi uczestniczyć w VII Rajdzie Szlakami Żołnierzy I. Pułku Strzelców Podhalańskich AK. Opiekunowie Koła Historyczno-Turystycznego zapraszają chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji rajdu szlakami partyzantów Armii Krajowej na Podhalu. Impreza będzie miała charakter trzydniowego zmagania patroli na szlakach Beskidu Niskiego w okolicach Gorlic i Ropy, gdzie w czasie II wojny światowej działał III batalion I. pułku strzelców podhalańskich AK oraz Oddział Partyzancki "Żbik". Współorganizatorem rajdu są: Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych "I Pułku Strzelców podhalańskich AK", Starostwo Powiatowe w Gorlicach oraz Gmina Ropa.Ilość miejsc jest ograniczona. W tym roku organizujemy dwa plutony maksymalnie w liczbie do 10 osób.

Zapisy na rajd do 29 lutego 2016 roku u nauczyciela historii Józefa Parysa. Zapis nastąpi po przyniesieniu wypełnionej zgody rodziców na wyjazd i przekazaniu 100 zł - zaliczka - w przypadku niższych kosztów różnica zostanie zwrócona. Pełne koszty zostaną podane do 18 marca 2016 roku.
Ponadto w dniach 17-19 czerwca 2016 roku (piątek-niedziela) w przypadku odpowiedniej ilości zgłoszeń odbędzie się wycieczka do Warszawy. W planach mamy zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Stare Miasto, Łazienki, Sejm, Pałac Prezydencki oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Zapisy na wyjazd do 29 lutego 2016 roku u nauczyciela matematyki Anny Smoleń. Zapis nastąpi po przyniesieniu wypełnionej zgody rodziców na wyjazd i przekazaniu 200 zł zaliczki. Pełne koszty zostaną podane do 18 marca 2016 roku.

Józef Parys
opiekun Koła Historyczno-Turystycznego