ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Dnia 16 grudnia 2015 roku gościliśmy w naszej szkole dyrektora Domu Maklerskiego BDM S.A. oddział w Tarnowie – Pana Jana Kiełbasę . W swojej prelekcji na temat: „Jak inwestować na giełdzie papierów wartościowych?” przybliżył on uczestnikom spotkania trudną problematykę rynku kapitałowego.
W spotkaniu uczestniczyła duża grupa młodzieży zainteresowana tą tematyką, z różnych klas naszej szkoły m.in. Technikum Ekonomicznego i Handlowego wraz z opiekunami: Panią mgr Małgorzatą Migdułą oraz opiekunem Szkolnej Giełdy Papierów Wartościowych – Panią mgr Marzeną Malec-Witek.

Pierwsze kroki na tym rynku stawiają uczniowie klas I Technikum, których liczba z roku na rok się zwiększa. I to oni stanowili znaczną część zainteresowanych. Wiele osób spośród nich próbuje swoich sił w ogólnopolskiej rywalizacji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej a także pracuje w Szkolnym Biurze Maklerskim.
Pan Jan Kiełbasa doradzał młodym inwestorom, na co zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych oraz jak opanować emocje związane inwestowaniem własnych pieniędzy. Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała wskazówek specjalisty. Miejmy nadzieję, że skorzystają z nich nie tylko podczas inwestowania na wirtualnej giełdzie, ale również w przyszłości, na realnym rynku.

Zobacz zdjęcia