ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

We wtorek, 1 grudnia w godzinach popołudniowych na świetlicy szkolnej ZSEG zapanował wielki ruch. Oto bowiem pomocnicy świętego Mikołaja, pracujący w pocie czoła już od połowy listopada (zbierając dary w centrach handlowych MAX i ZENIT, a także przyjmując dary przekazane przez poszczególne klasy w naszej szkole) zgromadzili tu wszystkie zebrane artykuły, aby zapakować mikołajkowe prezenty. Wśród artykułów do paczek znalazły się towary żywnościowe (makaron, herbata, ryż/kasza, mąka/cukier, konserwy mięsne, pasztet, płatki do mleka, barszcz czerwony, galaretka/kisiel/budyń, krem czekoladowy, olej), słodycze (ciastka, cukierki, czekolady, batoniki i wafelki czekoladowe, mentos, guma do żucia, lizaki) oraz artykuły do świątecznych wypieków (kakao, rodzynki). W każdej paczce znalazła się także sympatyczna maskotka. 

Pomocnicy św. Mikołaja przygotowali również paczki z przyborami szkolnymi (zeszyt, blok rysunkowy, taśma klejąca, papier kolorowy, gumka do mazania, kredki, ołówek, długopis, zakreślacz, notesik). Wszystko bardzo sprawnie zapakowane zostało do paczek – 102 paczek żywnościowych, 100 paczek z artykułami szkolnymi i 6 paczek na noclegi. Potem paczki umieszczono do stosownych worków, na których umieszczono adres: Czyszki. To tutaj właśnie większość paczek z ZSEG została przekazana w czasie wyjazdu na Ukrainę w dniach 3-4 grudnia 2015 r.
Bardzo dziękujemy wszystkim pomocnikom świętego Mikołaja! Za dyżury w centrach handlowych, za przekazanie w klasach poszczególnych artykułów oraz za pomoc w pakowaniu paczek. Bez tej pomocy niemożliwe byłoby przygotowanie darów, które dzieciom z polskich rodzin na Ukrainie sprawiają wiele radości, a ich bliscy z wdzięcznością mówią o tych świątecznych wyrazach pamięci.

Małgorzata Skrabacz