ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Zapraszamy do wzięcia udziału w wspaniałej przygodzie podczas zabawy połączonej z nauką w grze edukacyjnej Oil City. Historia polskiego przemysłu naftowego oraz elementy biznesowe sprawią Wam drodzy uczniowie naszej szkoły wiele radości i frajdy. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona do 10 trzyosobowych zespołów, dlatego już teraz powinniście zacząć tworzyć drużyny. Zapisów można dokonywać u następujących nauczycieli: Józef Parys, Mirosław Jędrusiak, Dorota Bargieł-Kurowska, Maria Wantuch. Szczegóły dotyczące gry znajdziecie na stronie: oc.mik.krakow.pl. Tam też w zakładce materiały do pobrania odnajdziecie instrukcję do gry. Gra nie jest prosta, ale do odważnych i żądnych wiedzy i wrażeń świat należy!

Gra inspirowana historią dziewiętnastowiecznych pionierów przemysłu naftowego z Galicji. Jest ona symulacją prowadzenia biznesu dla 9–30 osób od 13 roku życia. Gracze wchodzą w role historycznych przedsiębiorców i działają w trzyosobowych spółkach. Uczestnicy podczas rozgrywki uczą się współpracy w grupie, zarządzania ryzykiem, inwestowania i planowego działania w warunkach gwałtownych zmian cen surowców. Wydawcą gry jest Małopolski Instytut Kultury.

Józef Parys
nauczyciel historii