ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Już po raz czwarty 11 listopada Tarnowianie mieli okazję spotkać się na schodach teatru im. L. Solskiego by przez śpiew patriotycznych pieśni i piosenek zamanifestować swój radosny, uśmiechnięty patriotyzm. Młodzież naszej szkoły z Koła Historyczno-Turystycznego włączyła się w pomoc organizacyjną przy śpiewaniu już po raz drugi. Tak jak w poprzednim roku zostało rozprowadzonych około 500 śpiewników. Możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu z pewnością buduje inny wymiar świętowania, dlatego wyrażam radość z faktu, że młodzież po moim pytaniu dotyczącym uczestniczenia i pracy w dniu wolnym, sama chętnie zgłosiła się by być 11 listopada z ponad tysiącem tarnowian podczas wspólnego śpiewania.

Dzięki wspólnej wędrówce podczas Złazu Patriotyczno-Turystycznego do Łowczówka 6 listopada 2015 roku udało się nam poznać pana Piotra Drebota, przewodnika PTTK oraz pracownika Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice i Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach. Po ciekawej gawędzie podczas wędrówki zaprosiłem pana Piotra, by ten wygłosił wykład dla naszej młodzieży naświetlający przyczyny wybuchu I wojny światowej jak również w batalię z 1914 roku w Łowczówku (który byłby kolejnym elementem naszego świętowania 11 Listopada). Pan Piotr przyjechał 12 listopada 2015 roku z wykładem na temat: Przyczyny wybuchu I wojny światowej - przebieg działań w regionie. Sam wykład był urozmaicany ciekawostkami dotyczącymi tzw. "trójkąta śmierci" w okolicach Łowczówka 1914-1915, jak również tymi globalnymi dotyczącymi konfliktu z początku stulecia tzn. Wielkiej Wojny. Już przed wykładem młodzież miała również okazję zapoznać się z ta tematyką dzięki uprzejmości Wydziału Kultury Miasta Tarnowa, skąd to do 25 listopada 2015 roku udało mi się wypożyczyć wystawę na temat: "Walki w okolicach Tarnowa 1914-1915".
Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów naszej szkoły, całe grono pedagogiczne, jak również pozostałych pracowników szkoły, w własnym imieniu jak również całej grupy zorganizowanej w ramach Koła Historyczno-Turystycznego do obejrzenia wystawy, która znajduje się na głównym holu.
ZOBACZ ZDJĘCIA


Józef Parys
opiekun Koła Historyczno-Turystycznego