ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

6 listopada 2015 roku odbył się Złaz Patriotyczno-Turystyczny Szlakami Legionistów „ŁOWCZÓWEK 2015”. Wraz z 16 osobową grupą młodzieży z klas pierwszych za jednym wyjątkiem, mam taką nadzieję rozpoczęliśmy pisać nową kartę tradycji naszego Koła Historyczno-Turystycznego. Tym razem oddaję głos uczennicy klasy pierwszej Karoliny Kostrzyńskiej. Przeczytajcie i zamyślcie się…, że Was brakowało z nami na łonie natury z nutą historyczno-patriotycznego tonu.
„Wraz z panem Parysem bawiliśmy się wyśmienicie. Na początku minęliśmy stację na której mieliśmy wysiąść. Wysiedliśmy nieco dalej na stacji Łowczów. Na szczęście w kierunku Tarnowa jechał pociąg, którym wróciliśmy do stacji Łowczówek-Pleśna, gdzie wcześniej powinniśmy wysiąść.

Idąc czarnym szlakiem wraz z grupą z Wojnicza przez zamglony, jesienny las pod opieką przewodnika PTTK pana Piotra przemierzaliśmy kolejne kilometry. Po dotarciu do Łowczówka przywitało nas ciepłe ognisko, gdzie po znalezieniu odpowiedniego patyka można było upiec kiełbasę i napić się gorącej herbaty. Problemu z piątkową kiełbasą nie było ze względu na dyspensę księdza proboszcza z Rzuchowej.
Posileni i zaopatrzeni w odznakę XXVII Złazu Patriotyczno- Turystycznego wróciliśmy na Cmentarz Wojskowy, gdzie wysłuchaliśmy gawęd o boju legionistów pod Łowczówkiem i wspólnie odmówiliśmy modlitwę za poległych patriotów. Następnie autokarem udaliśmy się do Pleśnej, gdzie w tamtejszym gminnym centrum popijając herbatę słuchaliśmy przemów urzędników, wkładu pana Piotra Filipa. Na koniec obejrzeliśmy występy uczniów z tamtejszej szkoły.
Poczęstunek jednak się nie skończył, gdyż zostaliśmy zaproszeni do Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie poczęstowano nas grochówką i pysznym ciastem, które jednemu z uczestników naszej grupy tak bardzo zasmakowało, iż po dostaniu dokładki przytulił panią kelner. Mimo kilku niespodzianek wycieczkę uznajemy za bardzo udaną.”
ZOBACZ ZDJĘCIA

Karolina Kostrzyńska
uczennica klasy 1 DH