ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Już po raz trzeci Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku organizuje ogólnopolską akcję społeczną Mamy Niepodległą! Polega ona na bezpłatnym wysyłaniu pocztówek z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości, obchodzonego 11 listopada. W tym roku do akcji włączyło się Koło Historyczno-Turystyczne działające przy naszej szkole. Otrzymaliśmy 850 kartek wraz z znaczkami. Ilość kartek odpowiada w przybliżeniu ilości uczniów uczących się w naszej szkole. Każdy kto zechce w ten nietypowy, radosny sposób świętować Narodowe Święto Niepodległości proszony jest by zgłosił się do nauczyciela historii Józefa Parysa w celu pobrania kartki.

Akcja Mamy Niepodległą! organizowana jest od 2013 r. i cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. W poprzedniej edycji w 2014 r. wzięło w niej udział prawie 180 000 osób (w tym szkoły, urzędy i instytucje kultury). Akcję zawsze uroczyście rozpoczyna podpisanie kartek w budynku sejmu przez marszałka sejmu.
Więcej na temat akcji przeczytasz: http://www.muzeumpilsudski.pl/dzialalnosc/mamy-niepodlegla/o-akcji

Józef Parys
opiekun Koła Historyczno-Turystycznego