ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Podziękowania wraz z serdecznymi pozdrowieniami cała społeczność ZSEG otrzymała z parafii Miżyniec na Ukrainie. Przekazał je, goszczący w naszej szkole 14 czerwca 2015 r., pan Grzegorz Olszówka - przedstawiciel Stowarzyszenia Maltańskiej Służby Medycznej oddział Tarnów. Pan Olszówka wraz z grupą tarnowian odbył wycieczkę na Ukrainę w dniach 24 -25 kwietnia 2015 r. Uczestnicy tej wyprawy zawieźli przeznaczone dla naszych rodaków 4 tony darów, 160 paczek, z czego około połowę stanowiły paczki żywnościowe przygotowane w naszej szkole w ramach kontynuowania mikołajkowej akcji charytatywnej. Spotkanie z p. Olszówką, w którym uczestniczyły klasy: III EH, III DG, 2zc i 2zk, było ciekawym wydarzeniem, ponieważ dzięki opowieściom naszego gościa, ilustrowanym pokazem slajdów, mogliśmy wiele dowiedzieć się na temat polskich śladów we Lwowie oraz warunków życia Polaków za wschodnią granicą.

Zdumiewały szczególnie widoki tamtejszych dróg, którymi można było dotrzeć do wiosek. Autokar nie był w stanie tej wyboistej, właściwe polnej trasy pokonać, trzeba było jechać samochodami osobowymi (co było możliwe dzięki uprzejmości ks. Stanisława – proboszcza w Pnikucie, który zawsze hojnie podejmuje pomocników św. Mikołaja z Tarnowa), niektórzy zaś pokonywali kilkunastokilometrowy odcinek …pieszo. Najbardziej interesujące dla nas oczywiście były relacje dotyczące adresatów pomocy materialnej zorganizowanej w ZSEG. Poznaliśmy więc starszą panią, która, najlepiej zorientowana co do potrzeb mieszkańców Miżyńca, skrupulatnie rozdzielała paczki, po jednej na każdą rodzinę. Poznaliśmy pana Gerarda, tarnowianina, który zasłużył się najbardziej, transportując ciężkie worki z paczkami. Na slajdach zobaczyliśmy uśmiechniętych Polaków z Miżyńca, wdzięcznych, jak powiedział p. G. Olszówka, nie tylko za pomoc materialną, ale także za każdy, choćby najdrobniejszy gest solidarności, tak ważny dla tych, którzy kiedyś doświadczyli szykan z powodu ich narodowości, a mimo tego do dziś zachowali polski język, polską kulturę i nasz tradycje.
ZOBACZ ZDJĘCIA