ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Zbliża się dzień rozpoczęcia naszego rajdu. Bardzo dziękuję za zgłoszenia – w tym roku wystartuje aż 10 zespołów z pięciu często bardzo odległych od siebie zakątków woj. małopolskiego. W tym aż trzy z naszej szkoły tj. 29 uczestników i trzech wychowawców: Anna Smoleń, ks. Marcin Gryzło, Józef Parys. Naszą bazą będzie Zespół Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej (34-735 Mszana Górna 589, telefon: 018 331 52 47). Dla uczestników dostępne będą łazienki, prysznice oraz stołówka, gdzie wydawane będą posiłki. Nocować będziemy na sali gimnastycznej oraz w klasach – koniecznie należy wziąć ze sobą matę/materac (szkoła posiada ograniczony zapas materacy do ćwiczeń) oraz śpiwór. Rzeczy te pozostaną w „bazie” na czas wyjść w góry, pod opieką organizatorów. Bagaż należy podzielić na podręczny plecaczek lub torbę zabieraną każdego dnia na trasę oraz bagaż stacjonarny, który pozostanie przez cały czas w szkole. Proszę pamiętać o obuwiu górskim oraz jakichś przeciwdeszczowych plandekach/płaszczach – pogoda jest teraz zmienna, warto być zabezpieczonym.

Zbiórka przed wyjazdem 12. 06. 2015r. o godz: 7:00 na przystanku obok Domu Handlowego Świt (Tarnów, Sikorskiego 01 - Świt) proszę o punktualność. Autobus zabierze nas do Mszany Górnej. Powrót do Tarnowa nastąpi w niedzielę 14. 06. 2015r. ok. godz. 15.00-16.00 w to samo miejsce.
Szczegółowe informacje w załączniku.
Podczas rajdu będziemy skupiać się na ogólnej wiedzy na temat Armii Krajowej i w szczególe na OP AK „Wilk” i OP AK „Mszyca”, postaciach Jana Stachury i Władysława Szczypki oraz 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK; przygotowując się proszę wziąć pod uwagę teren – miejsce gdzie nocujemy, pobliskie szlaki, historię gminy Mszana Dolna i okolic; tematycznie możemy też przekroczyć rok 1945 – a więc mowa też będzie o późniejszych losach akowców i zgrupowaniu „Ognia”. Trzy filary rywalizacji to: wiedza historyczna – wiedza geograficzna – sprawność fizyczna. Proszę o zrobienie notatek na powyższe tematy i zabranie ich na rajd. Szczególnie polecam stronę IPN (Instytut Pamięci Narodowej), gdzie można znaleźć wiele ciekawych informacji http://www.ipn.gov.pl lub http://www.muzeum-ak.pl/armiakrajowa/index.php.
W czwartek 11. 06. 2015r. o godz.: 10:25 przed pokojem nauczycielskim zebranie przed rajdem. Obecność obowiązkowa.
plik do pobrania

Józef Parys
Opiekun Koła Historycznego i Turystycznego