ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

„Zgoda sejmu to sprawiła że nam wolność przywróciła”

Takie motto akademii z okazji Święta Narodowego Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja zaproponowali uczniowie klasy ITM oraz uczestnicy Szkolnego Koła Miłośników Poezji. Wydarzenie to miało miejsce w dniu 29 kwietnia na deskach scenicznych naszej świetlicy. Jak w prawdziwym teatrze, recytatorzy wcielili się w role aktorskie z pierwszej polskiej komedii politycznej pt.”Powrót posła” Juliana Ursyna Niemcewicza. Odegrali również kilka bajek Ignacego Krasickiego, proponując własną aranżację i scenografię. Całość montażu artystycznego dopełniły śpiewy żeńskiego zespołu wokalnego. Oryginalny występ zaproponowała nam również uczennica Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie Izabela Sacha, która wykonała włoskie arie operowe oraz pieśni Stanisława Moniuszki. Widzowie mieli również możliwość wzbogacić swoją wiedzę historyczno-literacką oglądając prezentację multimedialną nawiązującą do scenariusza całego przedstawienia. Przygotowaniem oraz organizacją zajęła się polonistka naszej szkoły Pani mgr Krystyna Gawdzińska. Pomocą służyła również Siostra Ewa Kożak.

Zdjęcia