slajd2019

A A A

W dniach 27-28 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie miał miejsce uroczysty finał powiatowego konkursu dotyczącego życia i twórczości Zbigniewa Herberta. Organizację konkursu wspierali: Urząd Miasta Tarnowa, Starostwo Powiatowe, Tarnowska Inicjatywa Oświatowa e-ducaTIO oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Centrum Handlowe MAX, a także wydawnictwa: Znak, a5, Arcana oraz Wydawnictwo Księży Sercanów Dehon.
W konkursie młodzież gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogła wykazać się znajomością życia i twórczości Poety, wykorzystując swoje różnorodne uzdolnienia. Wśród kategorii konkursowych znalazły się bowiem: recytacja, śpiew, praca literacka, praca plastyczna, prezentacja multimedialna, quiz literacki oraz praca fotograficzna. Te propozycje zadań cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 107 osób ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. 

W piątek, 27 marca, odbył się konkurs w kategoriach: recytacja oraz występy wokalno-instrumentalne. Następnego dnia zaś miał miejsce quiz dla gimnazjalistów, którzy w zabawowej formie mogli wykorzystać swoją znajomość twórczości Zbigniewa Herberta oraz uroczysty finał konkursu, który rozpoczął wykład przygotowany przez panią dr Magdalenę Sukiennik z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Po wysłuchaniu wykładu wszyscy obecni mogli podziwiać prace plastyczne i fotograficzne. Na finałowej gali, którą poprowadzili uczniowie klasy II TM – Jolanta Potępa, Dariusz Rzeszuto wspierani techniczną pomocą przez Bartosza Oleksego, obecni byli laureaci, ich nauczyciele, a także rodzice. Mogli oni raz jeszcze wysłuchać najlepszych wykonawców w kategoriach: recytacja i śpiew, zobaczyć najciekawsze prezentacje multimedialne oraz plastyczno-fotograficzne, a także skorzystać ze słodkiego poczęstunku, przygotowanego i serwowanego przez uczniów klas gastronomicznych pod kierunkiem pań: Zofii Januś, Barbary Sztorc oraz Agnieszki Jarzwiec. 
Nagrody, wręczane przez pana dyrektora mgr Jerzego Fereta i przedstawicielkę CH MAX w Tarnowie p. Faustynę Cherchol oraz p. dr Magdalenę Sukiennik, odbierało liczne grono laureatów, gromko oklaskiwane przez widownię. Na wysokości zadania stanęli nie tylko uczestnicy konkursu, ale także nasi nauczyciele – p. Barbara Truty, p. Sebastian Dembicki oraz uczniowie z klas III TE, III DG, II TM, TD, I TE, którzy dzielnie wspierali organizatorów przedsięwzięcia – panie polonistki: Krystynę Gawdzińską, Annę Gąsior, Annę Pojedyniec, Marię Sienicką i Małgorzatę Skrabacz. 
Miejmy nadzieję, że tego rodzaju konkursowe spotkania z poezją w Zespole szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie staną się dobrą tradycją.

 Lista nagrodzonych - GRATULUJEMY!

Zdjęcia fot. Kinga Truty, Angelika Szarowicz i Małgorzata Obłąk