slajd2019

A A A

Tradycją już stało się organizowanie przez Panie Polonistki z naszej szkoły konkursów poświęconych twórczości słynnych literatów. W tym roku Międzyszkolny Powiatowy Konkurs dotyczył Zbigniewa Herberta. Skierowany był do młodzieży z gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych szkół Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. 27 marca w ramach tego projektu odbył się Konkurs Recytatorski i Wokalno – Instrumentalny. Uczniowie ze Szkolnego Koła Miłośników Poezji oraz klasy ITM wraz z opiekunem Panią mgr Krystyną Gawdzińską pomagali w organizacji tego wydarzenia. Duży wkład pracy w przygotowanie słodkiego poczęstunku mieli również nauczyciele i uczniowie z pionu gastronomicznego. Zmagania kilkudziesięciu uczestników oceniało Jury Profesorskie z tarnowskich szkół a także, po raz pierwszy w historii tych konkursów – Jury Młodzieżowe.

Do konkursu zgłosili się uczniowie z 11 szkół Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. Mieliśmy również swoich reprezentantów.
W kategorii recytatorskiej wystąpili: Oliwia Kajmowicz z klasy 1zc, Kinga Michoń z klasy IIIEH oraz Marcin Kałuża z klasy IITD. Gratulujemy Kindze Michoń, która zajęła III miejsce. Prezentacja naszej recytatorki była szczególna,gdyż jako jedyna wśród występujących wykorzystała barwny kostium i rekwizyty, zgodnie z zaleceniami organizatorów i autorów kryteriów oceniania. . Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć ze zmagań konkursowych a za rok do uczestnictwa w kolejnym naszym przedsięwzięciu kulturalnym.

Wyniki Konkursu - życie i twórczość Zbigniewa Herberta

Zdjęcia fot. Katarzyna Kłusek