slajd2019

A A A

Serdecznie zapraszam na wyjazd do Miejsca Pamięci w Muzeum w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady KL Auschwitz-Birkenau. Nie jest to wycieczka, ale poważne zderzenie z rzeczywistością zgotowaną przez hitlerowskich oprawców a zachowaną w formie muzeum, które stało się swoistym Miejscem Pamięci oraz jednym z największych cmentarzy II wojny światowej. Ponieważ temat jest poważny składam Wam dziewczyny i chłopcy, drodzy uczniowie propozycję pogłębionego spotkania z najnowszą historią Polski i świata z lat ciemnej nocy okupacji nazistowskiej. Możliwe stanie się to podczas wizyty studyjnej w muzeum.Tylko 26 miejsc. Koszt wyjazdu 130 zł. Wyżywienie we własnym zakresie. Termin zgłaszania na wyjazd do kwietnia 2015. Najlepiej jak najszybciej :-) Niektóre punkty planu zostały już zarezerwowane. Poniżej zamieszczam plan przygotowań, wyjazdu i ewaluacji po pobycie w Oświęcimiu i Muzeum Auschwitz-Birkenau.
ZOBACZ PLAN WYJAZDU

Jóżef Parys
Opiekun Koła Historycznego