ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Kontynuując świąteczną akcję Pomóżmy świętemu Mikołajowi dotrzeć na Kresy’ 2014, w Zespole Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych w Tarnowie przygotowano 80 paczek żywnościowych, które 13 marca zostały przekazane p. Grzegorzowi Olszówce – Koordynatorowi Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna w Tarnowie.

Paczki w kwietniu 2015 r. przedstawiciele tej organizacji zawiozą Polakom mieszkającym w parafii w Miżyńcu na Ukrainie. Trudna sytuacja polityczna i gospodarcza, ubożenie społeczeństwa, zwłaszcza mieszkańców wsi, powoduje, że każda forma pomocy skierowana do naszych rodaków za wschodnią granicą jest niezwykle cenna, o czym przekonali się nauczyciele ZSEG uczestniczący w grudniowym wyjeździe na Ukrainę.
I tym razem w przygotowanie darów włączyła się cała społeczność szkoły, a szczególnie klasa III EH pod kierunkiem wychowawcy. W paczkach znalazły się produkty żywnościowe tj. mąka, cukier, ryż, kasza, kakao, budyń, herbata, konserwy mięsne i rybne, płatki śniadaniowe oraz słodycze i świece. Zorganizowana po raz kolejny w ZSEG pomoc materialna dla Polaków na Ukrainie ma także głęboki wymiar duchowy, jest bowiem pięknym wyrazem solidarności, zrozumienia i życzliwości.