ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Młodzież naszej szkoły już 12 raz (nieprzerwanie od 2003 r.) w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia zorganizowała akcję charytatywną na rzecz Domu Samotnej Matki w Tarnowie.  Dom Samotnej Matki swoją pomocą obejmuje kobiety, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie. Wszelką pomoc znajdą w nim kobiety spodziewające się dziecka jak również takie, które na skutek przemocy w rodzinie nie mogą przebywać we własnym domu. Miejsce to zapewnia bezpieczeństwo i pozwala na nowo wyznaczyć sobie wartości i cele w życiu. Samotne matki z dziećmi zostają otoczone szeroką kompleksową opieką.

W dniach 1-5 grudnia 2014 r. uczniowie z klasy II EH przeprowadzili na terenie szkoły zbiórkę darów w postaci np.: pampersów, nawilżanych chusteczek dla niemowląt, kremów ochronnych i przeciw odparzeniom, mydeł i oliwek do pielęgnacji dzieci i niemowląt, proszku do prania, kaszek, ubranek. Zebrane z tegorocznej zbiórki artykuły w dniu 10.12.2014 r. zostały przekazane przez przedstawicieli z klasy II EH z wychowawcą podczas wizyty w Domu Samotnej Matki. Wszystkie zebrane produkty są cenną pomocą w prowadzeniu Domu.

Zobacz zdjęcia

Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję
serdecznie dziękujemy
- uczniowie klasy II EH z wychowawcą