ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

ObrazJuż po raz trzynasty w ZSEG przeprowadzona została akcja charytatywna „Pomóżmy świętemu Mikołajowi dotrzeć na Kresy”, której głównym organizatorem jest Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich o. w Tarnowie.

W naszej szkole przygotowania do tego przedsięwzięcia trwały od października. W listopadzie nasi wolontariusze przeprowadzili sobotnie zbiórki darów w centrach handlowych Max i Zenit. Spisali się wspaniale, tarnowianie bowiem okazali się bardzo hojni. Z podobną życzliwością potraktowana została zbiórka artykułów żywnościowych i przyborów szkolnych oraz maskotek przeprowadzona w klasach I GH, I TE, I TZ, I TD, I TM, I TN, I zc, I zk, II EH, II TZ, II TT, II TD, II TM, II TE, II zc, II zk, III TD, III TT, III DG, III TE, III EH, III TM, III zk .
Z artykułów zgromadzonych przez naszą młodzież przygotowaliśmy 80 paczek z artykułami szkolnymi oraz 82 paczki żywnościowe przeznaczone dla dzieci z polskich rodzin w Czyszkach, 30 paczek z artykułami żywnościowymi dla parafii w Pnikucie, z pozostałych artykułów i darów dostarczonych przez TMLiKPW udało się spakować jeszcze 32 paczki dla Polaków w Pnikucie. Dla tej parafii zostały przeznaczone również pojedyncze artykuły spożywcze. Paczki przekazane zostaną 5 grudnia, Mikołaj więc pojawi się na czas, sprawiając adresatom wiele radości.
Wszystkim pomocnikom świętego Mikołaja należą się wielkie podziękowania!

Zdjęcia