ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

W dniu 20 listopada już po raz dziesiąty w Domu Kultury w Borzęcinie odbył się Regionalny Konkurs Poezji Józefa Barana. Jak co roku swoją obecnością zaszczycił nas autor, który zasiadł w jury.
Na początku przybyli goście mieli okazję zapoznać się z życiorysem poety. Po czym odbyło się przesłuchanie. Każdy z uczniów zaczynając od szkół podstawowych przez gimnazja po szkoły średnie przedstawił jeden z dwóch przygotowanych wierszy. W pierwszym etapie wzięło udział prawie osiemdziesięciu uczestników, w tym czterech uczniów naszej szkoły: Kinga Dudek z klasy III ZK, Władysław Grabka z I ZK, Kinga Michoń z III EH i Jakub Bryl z I TM.

Nad przygotowaniem recytatorów czuwała opiekunka KMP Pani mgr Krystyna Gawdzińska. Po burzliwych obradach jury wyłoniło finalistów po siedmiu ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz pięcioro ze szkół ponadgimnazjalnych. Do drugiego etapu dostała się uczennica ZSEG Kinga Michoń, która po wyrecytowaniu drugiego utworu zajęła pierwsze miejsce w konkursie.
Wszyscy nasi recytatorzy oraz opiekunka otrzymali cenne nagrody książkowe-zbiory wierszy poety Józefa Barana. Najciekawszą częścią tego wydarzenia była możliwość rozmowy z autorem wierszy oraz byłym Ministrem Edukacji Profesorem Bolesławem Faronem. Reprezentanci naszej szkoły mieli okazję udzielić wywiadu dla Telewizji Tarnowskiej, do którego link znajduje się poniżej.

Zobacz reportaż

Gratulujemy i zapraszamy za rok
Szkolne Koło Miłośników Poezji

 

Dyplom 2gb Dyplom 3gc