ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Spróbuj sobie wyobrazić,że to co właśnie czytasz widzisz jako jakieś niespójne znaki, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Nie jesteś też zdolny do zapisania żadnej ze swoich myśli. 
Zapewne też nie potrafisz sobie wyobrazić,że do szkoły wędrujesz godzinami w nieodpowiednim obuwiu narażony na upały czy wybuch miny pod stopami... Niemożliwe, prawda?
Pomyśl teraz jak ogromna przepaść dzieli CIEBIE i miliony dzieciaków w krajach globalnego południa które nie dostały szansy by nauczyć się czytać i pisać, nie mówiąc już o bardziej zaawansowanym kształceniu. Ich bezradni rodzice wykończeni wojnami, żyjący w skrajnym ubóstwie marzą o tym,by posłać swoje dzieci do szkoły. Edukacja to perspektywa na lepsze jutro, dłuższe i zdrowsze życie. Wykształcenie wiąże się z polepszeniem warunków bytu, rozwojem rolnictwa i zmianami politycznymi, których pragną świadomi swoich praw ludzie.

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI I DAJMY TYM LUDZIOM SZANSĘ NA LEPSZE JUTRO WŁĄCZAJĄC SIĘ W "AKCJĘ EDUKACJĘ" Jest to projekt Polskiej Akcji Humanitarnej, którego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat warunków oraz finansowe wsparcie szkolnictwa w różnych zakątkach świata!
Pragniemy zrealizować ten projekt w naszej szkole jednak nie zdołamy nic zrobić bez WASZEGO WSPARCIA I ZAANGAŻOWANIA. Już wkrótce więcej informacji i działań! LICZYMY NA WAS!

Klaudia Kaczor
Koordynator Projektu, Klasa 3 TM

Dobrze pamiętają Ci spośród Was, których uczę lub uczyłem słowa, które powtarzam w kontekście tematów związanych z wojną, prześladowaniami, brakiem wolności, dyktaturami, czy rządami totalitarnymi:
"Jak dobrze dzisiaj mamy. Żyjemy w pokoju, możemy rozwijać swoje zainteresowania. Za inne zdanie czy przekonania nikt nas nie prześladuje. Chodzimy do szkoły i możemy pokonywać kolejne stopnie szkolnej edukacji dla dobra własnego i ku swojej lepszej przyszłości i jeżeli taka będzie Wasza wola rodzin, które założycie. Nikt nie strzela, nie wybuchają bomby... Mamy za co dziękować Bogu jeżeli w Niego wierzymy lub losowi, układowi geopolitycznemu jeżeli nie podzielamy wiary kolegów i koleżanek. Po prostu warto mieć w pamięci obraz, że to co mamy jest darem, który trzeba pielęgnować poprzez nowoczesny patriotyzm, czy postawy obywatelskie w życiu codziennym."

Dziś stajemy przed wyborem. Możemy pomóc tym, którzy nie mają tyle szczęścia co my. Wasza koleżanka Klaudia Kaczor na pewno zainteresuje Was projektem "AKCJA EDUKACJA" Polskiej Akcji Humanitarne. Pomóżmy tam, gdzie pomoc przychodzi bardzo rzadko.
Bądź czujna, bądź czujny :-) Już wkrótce szczegóły naszego przedsięwzięcia.

Opiekun Projektu - Józef Parys

Projekt: "AKCJA EDUKACJA" 2014-2015

Koordynator Projektu - Klaudia Kaczor 3 TM,
Opiekun Projektu - Józef Parys,
Opiekun Projektu - Samorząd Szkolny.