ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

Dnia 15 października 2014 roku gościliśmy w naszej szkole dyrektora Domu Maklerskiego BDM S.A. oddział w Tarnowie - Pana Jana Kiełbasę . W swojej prelekcji na temat: „Jak inwestować na giełdzie papierów wartościowych?” przybliżył On uczestnikom spotkania trudną problematykę rynku kapitałowego.

W spotkaniu uczestniczyła duża grupa młodzieży zainteresowana tą tematyką, z różnych klas naszej szkoły m.in. Technikum Ekonomicznego, Hotelarskiego a także Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego. Pierwsze kroki na tym rynku stawiają uczniowie klas I Technikum, których liczba z roku na rok się zwiększa. I to oni stanowili znaczną część zainteresowanych. Wiele osób spośród nich próbuje swoich sił w ogólnopolskiej rywalizacji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej a także pracuje w Szkolnym Biurze Maklerskim.
Pan Jan Kiełbasa doradzał młodym inwestorom, na co zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych oraz jak opanować emocje związane inwestowaniem własnych pieniędzy. Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała wskazówek specjalisty. Miejmy nadzieję, że skorzystają z nich nie tylko podczas inwestowania na wirtualnej giełdzie, ale również w przyszłości, na realnym rynku.
Spotkanie zorganizowała opiekunka Szkolnej Giełdy Papierów Wartościowych - Pani mgr Marzena Malec-Witek.

Zdjęcia