A A A

Drogi młody pasjonacie historii!

Już niedługo po raz kolejny będziemy obchodzili najważniejsze święto narodowe wszystkich Polaków – Święto Niepodległości 11 Listopada. Wobec tak ważnego wydarzenia jak również w 100 rocznicę czynu legionowego Józefa Piłsudskiego staniesz w szranki do I Tarnowskiego Konkursu wiedzy o Józefie Piłsudskim. Udział Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu niepodległości jest bezsprzeczny.

Tobie zaś udział w konkursie ma dać pewność o barwności postaci, która słusznie uznawana jest w naszej narodowej historii za jedną z najwybitniejszych w XX wieku. Ponadto stawiam sobie za cel ukazanie działalności wielkiego Polaka na tle epoki, w której przyszło mu żyć.10.10.2014 roku tj. piątek w klasopracowni historycznej nr 12 o godzinie 13:05 odbędzie się etap szkolny I Tarnowskiego Konkursu wiedzy o Józefie Piłsudskim. Czas trwania etapu szkolnego - 60 minut.30 pytań. W tym 20 zamkniętych oraz 10 otwartych. Maksymalna ilość punktów do zdobycia 45.

Zyczę powodzenia
organizator konsursu
Józef Parys