ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A

5 września 2014 roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie zorganizowała Prolog „Narodowego Czytania” dla młodzieży. Nasza szkoła również brała udział w tym przedsięwzięciu obok uczniów i nauczycieli z III i I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie.
Koło Miłośników Poezji reprezentowała Kinga Michoń z klasy III EH, która czytała fragment „Potopu”. Wszystkim przysłuchiwała się młodzież z klasy I TM pod opieką Pani mgr Krystyny Gawdzińskiej. Patronat nad akcją objął prezydent RP- Bronisław Komorowski, a do czytania dzieł Sienkiewicza w Tarnowie została zaproszona Posłanka Urszula Augustyn. Scenerię tworzył „Zaułek Łokietka” w Tarnowie.

Uczniowie z Koła Miłośników Poezji w sobotę brali również udział w akcji organizowanej przez Urząd Miasta Tarnowa, Teatr im. L. Solskiego, Pałac Młodzieży oraz Muzeum Okręgowe. Mieli oni okazję wysłuchać „Trylogii” prezentowanej przez aktorów z tarnowskiego teatru oraz mieszkańców miasta.
Akcja, która odbyła się już po raz trzeci, miała na celu popularyzowanie czytelnictwa i wzmacnianie w ten sposób narodowej tożsamości. W poprzednich latach prezentowane były dzieła Mickiewicza oraz Aleksandra Fredry.
Zachęcamy do udziału za rok!!!

Zobacz galerię