ekonomista rachunkowosc zywienie hotelarz
kucharz cukiernik obsluga
A A A


Dzięki staraniom całej społeczności naszej szkoły akacja charytatywna, organizowana po już po raz dwunasty, została szczęśliwie sfinalizowana. 120 paczek przygotowanych w ZSEG dotarło do dzieci z polskich rodzin na Ukrainie. W wyjeździe uczestniczyła pięcioosobowa reprezentacja ZSEG -  uczennice z klasy I TM Natalia Bobka, I TZ Magdalena Kloch, II TD Kamila Sowa i Sylwia Wróbel, III TK Magdalena Główka, nad którymi opiekę sprawowały p. Maria Drewecka i p. Małgorzata Bystrowska. 
Natalia Bobka z klasy I TM tak opowiada o swoich wrażeniach związanych z wyjazdem:

W dniach 5 – 6 grudnia 2013 r. wraz z grupą uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych, VII LO oraz opiekunami odwiedziłam Ukrainę w ramach akcji Pomóżmy świętemu Mikołajowi dotrzeć na Kresy. Towarzyszyli nam członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich, jak również redaktorzy TV Kraków i RDN Małopolska. Odwiedziliśmy takie miejsca jak: Czyszki, Strzelczyska, Pnikut, a także Lwów.
Podróż autokarem minęła nam bardzo szybko. Kiedy dojechaliśmy do celu, od razu odczuliśmy zmianę klimatu. Ukraina powitała nas zimnym i mroźnym powietrzem, a Polacy mieszkający tam, gorącymi sercami i otwartymi ramionami. Na każdym kroku dawali nam odczuć, jak bardzo jesteśmy im bliscy, choć przybywamy z daleka. Podczas wizyty w tych miejscowościach pomagaliśmy świętemu Mikołajowi rozdawać prezenty polskim rodzinom zamieszkującym Kresy Wschodnie. W oczach dzieci i dorosłych mogliśmy ujrzeć radość, a niekiedy łzy wyrażające wdzięczność za pomoc i pamięć.
Ostatnim naszym przystankiem był Lwów, dawne polskie miasto, którego widoki podziwialiśmy zza szyb autokaru. Zwiedziliśmy Cmentarz Orląt Lwowskich, miejsce, w którym Polacy: „…ginęli w młodym wieku, na progu dopiero co rozpoczętego życia, umierali za Ojczyznę. Złożono ich ciała na wieki już – w ojczystej ziemi, ale dziś spoczywają poza jej granicami”. Mieliśmy również okazję zobaczyć pomnik polskiego wieszcza narodowego, Adama Mickiewicza, który zachwyca swoja okazałością. Znajduje się on na Placu Mariackim we Lwowie.
Podróż ta, chociaż tak krótka, wywarła na mnie ogromne wrażenie. Miałam możliwość zobaczenia wielu pięknych miejsc związanych z naszą historią. Spotkałam wielu ciekawych ludzi. Jestem pewna, że nie zapomnę tej wyprawy do końca życia i będę chciałam tam jeszcze wrócić.  Natlia Bobka klasa I TM

Zobaczie galerię