A A A

Zgodnie z tradycją, która na stałe wpisała się w tarnowski kalendarz wydarzeń kulturalnych – w dniach 28 – 29 maja 2010r. odbyły się Dni Lwowa. Organizatorami tego święta byli przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich, działający pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa.

 Młodzież z ZSEG była zaangażowana w przygotowanie programu Pogodny Lwów. Paulina Nosek z klasy III TN z wdziękiem pełniła rolę prowadzącej uroczystość. Przed trudnym zadaniem stanęli również Mariusz Gądek i Patryk Żołądź z klasy III TL, którzy wygłosili zabawny dialog dotyczący nominacji wybitnych profesorów Uniwersytetu im. S. Batorego we Lwowie na ważne stanowiska państwowe w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Agata Skobel z klasy III TN przedstawiła anegdotę związaną z koncertem Artura Rubinsteina we Lwowie. Najtrudniejsze wyzwanie podjęły uczennice klasy III TN, Aneta Dembińska i Barbara Śręba, które, przełamawszy tremę, wygłosiły dialog, posługując się bałakiem, czyli lwowską gwarą. Fotoreporterkami były Krystyna Giża i Paulina Kukułka z klasy III TN.

Program uroczystości był bardzo bogaty, nawiązywał także do świeżych wspomnień związanych z katastrofą pod Smoleńskiem, w której zginęli Ryszard Kaczorowski oraz Andrzej Przewoźnik. Osobistymi wspomnieniami ze spotkań z nimi podzieliła się p. Halina Żmuda. Przede wszystkim jednak członkom Towarzystwa i, zwłaszcza młodym sympatykom, program pozwolił zapoznać się z sylwetkami Jana Kasprowicza, Kornela Makuszyńskiego, Brunona Schulza. Wszyscy obecni mogli odczuć atmosferę Lwowa – pogodnego miasta.

Więcej zdjęć w galerii.